System zostaje zamykany by uniknąć uszkodzenia sprzętu

Witam mam poważny problem z komputerem a sprawa jest taka że gdy chcę prze skanować komputer w poszukiwaniu wirusów za pomocą antywirusa to system zostaje wyłączony i wyskakuje informacja; System został zamknięty by uniknąć uszkodzenia komputera i windrvNT sys-F9DZA703 at F9D29000 Datestam 409f405c.Problem występuje gdy używam avasta,aviry,spybota natomiast wszystko jest ok gdy używam AD Aware.Nieraz problem występuje także przy próbie uruchomienia jakiejś gry.Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 15:29

co może powodować mój problem??

Przeczytaj to: KLIK i wklej zawartość pliku minidump :slight_smile:

Sprawdź błędy w podglądzie zdarzeń:

Start => Panel Sterowania => Narzędzia Administracyjne => Podgląd zdarzeń

Jeśli będą jakieś na czerwono, to wklej szczegóły.

Sprawdź RAM programem --> Memtest86

Sprawdź temperatury programem --> EVEREST Home Edition

WOW nieźle :slight_smile: A próbowałeś tego ? jak avast jest włączony i jak klikniesz prawym przyciskiem na jego okno to wyskakuje tam miedzy innymi funkcja „ Ustaw skanowanie podczas rozruchu „ może to coś da – nie wiem nie sprawdzałem

To nic nie da bo bo te skanery robią właśnie tą awarie:( kiedy wchodze w tryb awaryjny i włącze skaner to jest dobrze a jak włącze tryb normalny to jest tak jak jest :frowning: nie wiem coś jest nie tak z procesami na kompie jedno szkodzi drugiemu tak myślę ale co

Czy możesz po prostu zrobić to, co napisałam? Wróżyć nie będziemy…

jak skopiować wynik tego programu???

SeBoLaS - Ty używasz dwa antywirusy jednocześnie ? - tu wiadomo, że będzie konflikt…musisz się zdecydować na jeden.

SS&D ustawiony jest rezydentnie, czy tylko do doraźnego skanowania ?

Pozdrawiam

Procesor 34 °C (93 °F)

Płyta główna 48 °C (118 °F)

SAMSUNG SP1203N 34 °C (93 °F)

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 18:31

Nie jednego tylko jak miałem avasta to sie to działo i jak mam avire to jest to samo

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 18:33

Nie mam czegoś takiego w Panelu Sterowania jak narzędzia administracyjne

Cudów nie ma, ale wchodzisz w takim razie w Start > Uruchom > eventvwr i szukasz błędów “Application Error” i “System Error”.

Start - Uruchom - eventvwr - ok

Pozdrawiam

A w Microsoft Debugging Tool wyszło że szwankuje windrvNT bo napisane jest;Probably caused by : windrvNT.sys (windrvNT+1703)

Followup; MachineOwner

Czy to może szwankować jak tak to jak to naprawić??

To jest plik od Folder Locka, przeinstaluj.

A w podglądzie zdarzeń są czerwone; Usługa avast! Antivirus zależy od usługi avast! Standard Shield Support, której nie można uruchomić z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Następnie; Nie można uruchomić usługi avast! iAVS4 Control Service z powodu następującego błędu:

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

Następnie;Nie można uruchomić usługi avast! Standard Shield Support z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Następnie;Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

Aavmker4

aswTdi

d347bus

FOPN

To wszystko odwołuje się do avasta mimo to że avast już dawno jest odinstalowany i nie korzystam z niego może o to chodzi??

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 18:54

w tym problem że nie mogę go odinstalować bo on chce jakies hasło od samej instalacji i nie da go sie ani uruchomić ani odinstalować.Jest jakiś inny sposób na to by pozbyć się go z komputera??

SeBoLaS

Być może zostały jeszcze usługi avasta

Sprawdź Start - Uruchom services.msc jak są to zatrzymaj i wyłącz usługi avast! iAVS4 Control Service, avast! Antivirus, avast! Mail Scanner, avast! Web Scanner.

Czy do odinstalowania avasta użyłeś tego narzędzia aswClear.exe ?

Pozdrawiam

nie napewno nie odinstalowałem w Dodaj lub usuń program

To tu już masz część odpowiedzi na swoje kłopoty. Ściągnij aswClear.exe i użyj by pozbyć się śladów avasta - potem restart

Pozdrawiam

Tak są a żeby zatrzymać je to trzeba Właściwości>>>Logowanie>>>i wyłączyć tam to dla Profil 1???

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 19:23

wiesz może jeszcze jak usunąć Folder Lock???

To załatwi wymieniony wyżej deinstalator.

Pozdrawiam

ale żeby użyć aswClear.exe trzeba mieć zainstalowanego avasta bo trzeb tam zaaznaczyć folder w którym jest zainstalowany a ja już go nie mam na kompie

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 19:31

A nie nie trzeba mieć zainstalowanego sorki

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 19:35

A w rejestrze jeszcze są wpisy bo jak wpisze w jv16 żeby wyszukało avast to jeszcze jest kilka wpisów usunąć je??

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 19:47

Po odinstalowaniu avasta problem dalej pozostał tylko teraz jak wchodzę w podgląd zdarzeń to pozostały jeszcze te 2 pliki;

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

d347bus

FOPN

Jak można to naprawić???

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 19:52

Po sprawdzeniu minidumpa problem zostaje ten sam jak podałem na początku problem jest z folder lockem którego nie mogę odinstalować.Czyli awarie powoduje windrvNT.sys

SeBoLaS

Cięzko coś posty się dzisiaj przepychają…

Skoro już nie masz folderu pod tą lokalizacją C:\Program Files\Alwil Software

spróbuj jeszcze tak: sposób podany na tym Forum, tylko nie mam linku do tematu - jak chcesz sprawdzić wcześniej to Wyszukiwarka…

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

SC STOP aswUpdSv

SC STOP "avast! Antivirus"

SC STOP "avast! Mail Scanner"

SC STOP "avast! Web Scanner"

SC DELETE aswUpdSv

SC DELETE "avast! Antivirus"

SC DELETE "avast! Mail Scanner"

SC DELETE "avast! Web Scanner"

RD /S /Q "C:\Program Files\Alwil Software"

Plik zapisz jako - zmień rozszerzenie na wszystkie pliki - zapisz pod nazwą FIX.BAT

W trybie awaryjnym odpal plik FIX.BAT i restart kompa.

Co do Folder Lock, nie miałem i nie chcę mieć , ale czytałem gdzieś , że usuwa się go w trybie awaryjnym.

Po wszystkim jv16 PowerTools 1.3.0.195

Tutaj otwierasz-> Opcje rejestru -> Narzędzia -> Czyszczenie rejestru -> Kontynuuj - Start i czekasz aż program wyszuka klucze…Sortuj -Sortuj według koloru ikon - Pozycje, których usunięcie winno być bezpieczeczne -> Wybierz - Wybór specjalny - Pozycje, które można bezpiecznie usunąć - Usuń…

Pozdrawiam