System

Witam mam takie pytanko otóż kupiłem laptopa i mam go już jakiś czas i był zawirusowany. Więc zadzwoniłem po informatyka i sformatował mi komputer i zainstalował od nowa system a chciałbym teraz zrobić sam format dysku. Nie mam płytki do systemu a sterowniki mam a słyszałem że jest gdzieś ukryta partycja z systemem jak to sprawdzić czy ona jest i jak ją nagrać ?. Czy po sformatowaniu systemu ta partycja się nie usunęła bo nic nie nagrywałem. Czy będzie potrzebna jakaś płytka recovery ? Bardzo proszę o pomoc

Jeżeli jest jakaś ukryta partycja recovery, to bardzo często w trakcie startowania komputera bios wyświetla po angielsku informację w stylu: “aby przywrócić system wciśnij F5”. Sprawdź czy u ciebie tak przypadkiem nie ma, bo wtedy przywrócenie systemu to tylko kilkukrotne kliknięcie przycisku dalej.

A nie bedzie mi potrzeba zadnej płyty ani niczego do tego typy instalacji ?

Nie. Ale to jeszcze zależy, z jakiej firmy masz laptopa. Asus np ma partycję recovery ukrytą pod przyciskiem F9 w czasie bootowania systemu. Różne stajnie mają to inaczej przypisane.

michal_09 , proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji EDYTUJ.

Ba, nawet nie będziesz potrzebował żadnych sterowników. System będzie wtedy w stanie w jakim wyszedł od producenta. Jedyną rzeczą jaką przeważnie warto wtedy zrobić, to pozbycie się wszelkiego niepotrzebnego softu dostarczonego przez producenta :slight_smile: