Systemowe "zdjęcia" błąd systemu plików

Witam. Problem jak na skrinie. Żadnego zdjęcia nie idzie otworzyć np jpg/png. W paincie nie ma z tym problemu.
Problem wystąpił od tak wczoraj wieczór. Nic nie robiłem/ instalowałem itd. Jakieś pomysły ? dzięki

Szkic%20(2)

e. trochę poszukałem na necie i znalazłem ten film ale niestety nie działa to u mnie.

Napraw wszystkie aplikacje za pomocą PowerShell
Jeżeli masz dużo aplikacji, które wymagają naprawy, to możesz wykonać poniższe komendy, aby naprawić wszystkie aplikacje jednocześnie. W tym celu wciśnij kombinację przycisków Windows + X, aby wysunąć dodatkowe menu w okolicach menu Start.
Z listy dostępnych opcji wybierz „Program Windows PowerShell (Administrator)”. Wyświetli się okno PowerShella, w którym musisz wpisać poniższe komendy, każdą potwierdzając przyciskiem Enter:
reg delete “HKCU\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\TileDataModel\Migration\TileStore” /va /f
get-appxpackage -packageType bundle |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($.installlocation + “\appxmetadata\appxbundlemanifest.xml”)}
$bundlefamilies = (get-appxpackage -packagetype Bundle).packagefamilyname
get-appxpackage -packagetype main |? {-not ($bundlefamilies -contains $
.packagefamilyname)} |% {add-appxpackage -register -disabledevelopmentmode ($_.installlocation + “\appxmanifest.xml”)}
Po wykonaniu tych komend aplikacje zostaną ponownie „zarejestrowane” i powinny wyświetlić się z powrotem w menu Start.

Musisz uruchomić jako admin, to są dwie komendy.

Niestety też nie działa, dalej ten sam błąd.

Próbowałeś zwykłe chkdsk?

Próbowałem przed chwilą i dalej ten sam błąd. Ogólnie po tym komendach zdjęcia włączają się jakby dłużej, błąd ten sam.

Nie da się jakoś usunąć tej apki razem z wszystkimi ustawieniami i zainstalować raz jeszcze na “czysto” ?

Spróbuj sobie zainstalować darmowy nomacs https://nomacs.org/download/, jeśli nie jesteś zmuszony do używania systemowego programu.

3 polubienia

Dzięki wielkie. Fajna apka, lepsze od domyślnych zdjęć jak dla mnie. Do zamknięcia, szkoda czasu na te zdjęcia domyślne tracić.

I mam podgląd grafik jak z Windows 7.