Systemy operacyjne Windows nie pobierają adresu z DHCP

Witajcie. Jestem nowy na tym forum i mam bardzo dziwne problemy ze swoim laptopem marki HP, dokładny model to G6062EA. Od jakiegoś czasu mam problem z połączeniami sieciowymi na platformie Windowsowej. Zainstalowałem już trzy systemy operacyjne: XP, Vista, 7 w celu sprawdzenia czy na którymś ruszy internet. Domyślnie na laptopie jest licencja na Windows Vista: Home Premium. Jednak żadna z tych platform po zainstalowaniu sterowników nie pobiera z routera adresu IP przez dhcp. Nie mogę uzyskać połączenia ani za pomocą kabla szerokopasmowego ani sieci Wi-Fi. Nadmienię, że na Ubuntu Linux wszystko śmiga aż miło więc sprzętowo laptop jest sprawny. Ktoś miał podobny problem albo ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi.

Co jeżeli wprowadzisz adres IP statycznie (ręcznie), we właściwościach połączenia sieciowego?

Chodzi o np taki 198.162.1.1? Bo jeżeli tak to skutki tego są takie same jak i przy pełnej automatyce w próbie pobierania Adresu IP.

blokada na routerze nie masz na nim przycisku reg albo coś takiego

coś tam musi być

a nie ustawiaj adresu ip na 192.168.1.1 bo to adres routera ustaw gdzieś taki(te są zawsze wolne)192.168.1.50 i wyżej

podaj jeszcze nazwę routera

Dziękuję pawcio. Pomogło:) Trochę inaczej wpisałem ale działa:) Myślę że temat do zamknięcia:)

Tylko uważaj w przyszłości, bo nie w każdej sieci Wi-Fi jaką spotkasz nie będzie działać serwer DHCP (w większości sieci, do jakich ja łączyłem się działało dynamiczne przydzielanie adresów). Nawet jeżeli będzie obowiązywać adresacja statyczna, to przy zachowaniu Twojego aktualnego ustawienia typu 192.168.1.222, inne sieci mogą nie działać (bo mogą np. korzystać z innej klasy adresowej zamiast 192.168.x.x, patrz: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html).