Systemy się nie uruchamiają

Hej, niedawno zainstalowałem sobie Windows Vista Business (wczesniej miałem zainstalowane Win XP i Ubuntu 8.10). Problem w tym, że wczoraj Vista jak i XP działały bez problemu, dzisiaj zaś zawieszają się na ekranie ładowania systemu. :?

Jeżeli systemy nie startują, to proponuję przełożyć dysk do innego komputera, na którym jest już zainstalowany system Windows. Ten wyjęty dysk podłącz jako Slave jeżeli jest to dysk z interfejsem ATA. Następnie pobierz z vortalu aplikację HD Tune, zainstaluj, uruchom. Wybierz z listy ten podłączony dysk twardy i w zakładce “Error Scan” zrobić pełny test na obecność uszkodzonych sektorów. Pokaż też screena wartości w rejestrach S.M.A.R.T. - czyli zakładki “Health” (upewnij się tylko, że z listy wybrałeś odpowiedni dysk twardy). Jak już podłączysz dysk, to sprawdź przy okazji czy na dysku znajdują się wszystkie partycje, czy czasem którejś nie brakuje.

Problem tkwi chyba w sterowniku od zintegrowanej karty sieciowej, ponieważ tryb awaryjny XP jak i Visty bez obsługi sieci uruchamiał się normalnie, zaś jak wyłączyłem kartę w BIOSie, to systemy normalnie się uruchomiły… :x

juvain , to chyba karta się uszkodziła bo raczej dziwne żeby w więcej niż jednym systemie na raz padły stery, jaką masz zintegrowaną czy inną :?:

Problem rozwiązany, włożyłem jakiegoś Intel’a na PCI i działa normalnie, integra mam wyłączoną :slight_smile: