Syware doctor fakty i mity

Sporo czytałem na tym forum że Spyware doctor to program o wątpliwej reputacji,mam inne zdanie.Na żadnej liście programów o wątpliwej reputacji niema tego programu,są programy które mają podobny wygląd lub nazwe ale to tylko dobrze o nim świadczy[widocznie jest dobry].Znalazłem natomiast spywre terminatora z vortalu[za brak triala]. Bardzo dobry program Hitman pro[własciwie multiprogram] ma moduł doctorka.

bolo11 napisła:

Jesteś z niego zadowolony to z niego korzystaj. Po to autor go stworzył.

Program jest na pewno w czołówce programów tego typu, świadczy o tym liczba zdobytych nagród:

http://www.pctools.com/spyware-doctor/

ale to shareware - więc płatny program. Co dyskwalifikuje go wobec darmowych i dobrych: Windows Defender, Spybot - Search & Destroy (nie chroni w czasie rzeczywistym) czy wspomniany Spyware Terminator.

  • Jak już płacić to chyba za coś naprawdę dobrego np. CounterSpy czy Spy Sweeper.

http://www.idg.pl/news/79076.html

masz inne zdanie to przedstaw je autorom wspomnianych przez Ciebie postów.

A po jaką cholerę Trial programu za darmo :o

Moim zdaniem jaśli ktoś używa dobrego [komercyjnego] antyvira nie musi mieś antyspy z rezydentem .Wystarczy raz na jakiś czas przeskanować dobrym programem antyszpiegowskim. adaware i spybot to programy starszej generacji i mniej wykrywają niż doctorek. Spyware doctor-4 ma darmową wersje po polsku bardzo dobrze[profesjonalnie]spolszczoną[nawet POMOC jest po polsku].A spyware terminator jest na czarnej liscie u PICASSO i jej się spytaj.

  • Jak już jesteś przy antywirach, to najlepsze, komercyjne wszystkie wykrywają nie tylko wirusy i robaki ale też konie trojańskie, malware, spyware, adware, itd.

  • Czołówka ich w wykrywalności wyżej wymienionego syfu waha się powyżej 98-99% - także zbędne jest instalowanie programów typu anti-spy czy anti-malware nawet tylko po to aby od czasu do czasu przeskanować system.

U mnie zupełnie - czyli w 100% - dobrze sprawuje się Norton 2007+Outpost Firewall 4 pro.

  • A zamiast instalowania programów typu anti-spy czy anti-malware tylko po to aby od czasu do czasu przeskanować system polecam skanery online: Norton, Kaspersky, MksVir i inne. Skuteczne, po polsku i wykryją wszystko nie tylko spyware.

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 14:17

bolo11 napisał:

Czemu od razu tak nie piszesz, tylko jakieś wywody o braku Triala :twisted:

Moim zdaniem antyvirusy mają dosyć słabe moduły antyspy{darmowe nie mają żadnych].Zobacz nawet w tym dziale ile jest logów z nortonem ,kasperskim,nodem itp…

Nie wchodząc w spór - co lepsze, chcę tylko odnieść się do:

Oczywiście błędne stwierdzenie.

Widać nie poznałeś do końca możliwości SS&D…

Gdybyś uruchomił Sbybota w trybie zaawansowanym

Otwórz - Tryb - Tryb zaawansowany(nie zalecany dla niedoświadczonych użytkowników), to zobaczyłbyś po lewej stronie dodatkowe okna - m.in. Ustawienia, Narzędzia, a te gdy rozwiniesz - ujrzysz bardzo ciekawe funkcje, wśród których jest oczywiście Rezydent :slight_smile:

Pozdrawiam

Oczwiście ,Agaton ma racje.Ja też oprócz doctorka używam spybota[ale bez rezydenta,dwóch rezydentów na komputerze to niepotrzebny tłok]jeszcze całkiem dobry i adaware szybki ale gorszy. A przy okazji.PICASSO na swoim forum stwierdziła że spyware doctor nie jest programem o wątpliwej reputacji.

Tak OBECNIE SpywareDoctor jest uznany in plus…

Lepiej korzystać z kilku programów antyspyware.

Spyware terminator z vortalu ma innego producenta niż ten z list negatywnych który jest płatny[kosztuje 14,50 euro] i bez triala.