Szablon czy nie?

Witam,

Chciałbym poznać Wasze zdanie na pewien temat. Co sądzicie o użyciu szablony na stronę www? Wczoraj przeglądałem zasoby sieci i jest tego dużo… Ale nie wiem, jak taka strona jest później odbierana! Że webmaster jest leniem i mu się nie chce? Jak sądzicie, można użyć szablonów (chodzi mi bardziej o efekty, zaokrąglenia na stronie itp.) czy pobawić się samemu w Zajączku :wink: ?? Proszę o opinie

P.S. Jak jest z modyfikacją tych szablonów? Bo chyba nie wszystkie można ruszyć, a na niektórych musi być później link, skąd on się wziął… Jakbyście mogli, podajcie linki z szablonami całkowicie za free, które można modyfikować i nie podawać źródła… Pozdrawiam

nie do końca :slight_smile:

zawsze, jak się stworzy coś własnego, to jest masz poczucie satysfakcji, że dokonałeś tego sam

a to już musisz poczytać w warunkach jakie autor sobie zastrzegł - na pewno nie możesz usówać wpisów o autorze, i zostawić link do strony skąd była pobrana :slight_smile:

Aha… Ja umiem zrobić stronkę prostą, lecz jak patrzę na te szabloniki, to wpadam w depresję, że jestem nieudacznikiem ;/ Weźmy dajmy na to stronę dp , ładne zaokrąglenia, przejścia kolorów… Jest może w sieci jakaś strona, która wszystko to wyjaśnia? W jaki sposób uczycie się takich efektów?

przede wszsytkim to trza mieć zmysł plastyczny jak na moje oko ehehe ja nigdy nie zrobię wypasionej strony, pod względem graficznym oczywiście :P, bo do grafiki mam dwie lewe ręce :roll:

Sam możesz przecież sobie zrobić szablon!

Wystarczy do tego jakiś edytor np. Photoshop, PSP, czy PhotoImpact… lub nawet darmowy Gimp.

A co do efektów - głównie to gradient, jakieś zaokrąglenia, odpowiednio dobrane kolory

…-ale wszystko tu zalezy od twojego zmysłu i poczycia estetyki :wink:

No właśnie… ale nie wiem jak, i tu jest problem :oops:

Nikt cię nie nauczy dobrego smaku i umiejętności komponowania…

Poczytaj więc kursy i tutoriale do programu graficznego z którego korzystasz… tyle+zmysł plastyczny wystarczy do zrobienia czegokolwiek zapragniesz.

Dobrze… W takim razie będę próbował coś… To ma być prosta i schludna stronka… Mam nadzieję, że mi wyjdzie. Chciałem użyć szablonu, ale widzę, że lepiej chyba będzie samemu się pobawić… W takim razie zabieram się za pracę… Dziękuję Wam serdecznie za pomoc

P.S. Jakby ktoś znał jakieś sprawdzone przez siebie (też takie mam ;)) stronki z apletami czy skryptami, to proszę tu podać… Dziękuję z góry :slight_smile:

Akurat DP robił grafik z prawdziwego zdarzenia, więc wygląda to tak jak wygląda. Po prostu najważniejszą sprawą (poza oczywiście umiejętnościami) jest zmysł plastyczny. To się albo ma albo nie ma.

Zasada jest prosta:

  1. Jeśli masz duże umiejętności a brak Ci zmysłu artystycznego, to jest po prostu rzemieślnikiem.

  2. Jeśli masz ten dar, a brak Ci jeszcze umiejętności (tego się zawsze można nauczyć) to już możesz być artystą :slight_smile:

Tak jest właściwie ze wszystkim, bez wględu na to co robisz, albo jesteś rzemieślnikiem (nie ujmując rzemieślnikom) albo jesteś artystą…

Na razie wiem, że dużo chciałbym zrobić, ale nie posiadam wiedzy… Ale nie czuję się żadną z w/w osób :oops: Będę próbował, a co wyjdzie, zobaczę…

post2

A jak to zostanie odebrane?

hm… to zależy :slight_smile:

generalnie wielu początkujących twórców korzysta z szablonów - ja też :slight_smile:

ja nie widzę w tym nic zdrożnego - szablonu zostały stworzone po to, żeby z nich korzystać. Ja na szablonach np. się uczę html, poznaję hierarie i sam je przerabiam do własnych potrzeb. Myślę, że nie masz powodów do obaw - ważne, żeby tematyka strony była ciekawa - reszta to szcegóły do dopracowania

Jeśli mogę, to jeszcze mam kilka zapytań…

  1. Jaki kolor czcionki najlepiej wygląda na czarnym tle? Bo biały wydaje mi się trochę rażący…

  2. Gdy już znajdę czcionkę w sieci jakąś fajną, jak sprawić, żeby ją użyć na mojej stronie? Tj. gdzie ją trzeba zaimportować…

Pozdrawiam

widziales kolor czcionki na stronce gdzie jestem subadminem ?? chyba tyragicznie to niewyglada ?? a po za tym oczy sie bardzo niemecza gdyz nie ma zbyt ostrego konrastu, a na czarnym tle bardzo latwo osiagnac egekt ostrego kontrastu co sprawi ze oczy szybko beda sie meczyc moja stronke masz w przycisku pod podpisem zeby nikt mi niezarzucil kryptoreklamy

  1. Np. Biały, szary, zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony, …nawet niekiedy żółty ujdzie :lol:

  2. Poczytaj: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … t=osadz%2A

Świetnie, lecz stworzyłem stronę opartą na 3-ch ramkach, wszystko ładnie ustawiłem, odpalam przeglądarkę i… mogę w przeglądarce, ciągnąc za linię (widoczną bądź nie) ramki zmieniać jej wielkość :expressionless:

Przecież to bez sensu:( Nie można tego zablokować jakoś??

http://webmaster.helion.pl/kurshtml/ramki/ramki.htm

a dokładniej Fram NORESIZE :wink:

Chyba złoże stosowne podziękowania później na skończonej stronie co poniektórym :slight_smile: