Szablon czy nie?

(squeet) #1

Witam,

Chciałbym poznać Wasze zdanie na pewien temat. Co sądzicie o użyciu szablony na stronę www? Wczoraj przeglądałem zasoby sieci i jest tego dużo... Ale nie wiem, jak taka strona jest później odbierana! Że webmaster jest leniem i mu się nie chce? Jak sądzicie, można użyć szablonów (chodzi mi bardziej o efekty, zaokrąglenia na stronie itp.) czy pobawić się samemu w Zajączku :wink: ?? Proszę o opinie

P.S. Jak jest z modyfikacją tych szablonów? Bo chyba nie wszystkie można ruszyć, a na niektórych musi być później link, skąd on się wziął... Jakbyście mogli, podajcie linki z szablonami całkowicie za free, które można modyfikować i nie podawać źródła... Pozdrawiam

(Monczkin) #2

nie do końca :slight_smile:

zawsze, jak się stworzy coś własnego, to jest masz poczucie satysfakcji, że dokonałeś tego sam

a to już musisz poczytać w warunkach jakie autor sobie zastrzegł - na pewno nie możesz usówać wpisów o autorze, i zostawić link do strony skąd była pobrana :slight_smile:

(squeet) #3

Aha... Ja umiem zrobić stronkę prostą, lecz jak patrzę na te szabloniki, to wpadam w depresję, że jestem nieudacznikiem ;/ Weźmy dajmy na to stronę dp , ładne zaokrąglenia, przejścia kolorów... Jest może w sieci jakaś strona, która wszystko to wyjaśnia? W jaki sposób uczycie się takich efektów?

(inż. Piniol) #4

przede wszsytkim to trza mieć zmysł plastyczny jak na moje oko ehehe ja nigdy nie zrobię wypasionej strony, pod względem graficznym oczywiście :P, bo do grafiki mam dwie lewe ręce :roll:

(adpawl) #5

Sam możesz przecież sobie zrobić szablon!

Wystarczy do tego jakiś edytor np. Photoshop, PSP, czy PhotoImpact... lub nawet darmowy Gimp.

A co do efektów - głównie to gradient, jakieś zaokrąglenia, odpowiednio dobrane kolory

....-ale wszystko tu zalezy od twojego zmysłu i poczycia estetyki :wink:

(squeet) #6

No właśnie... ale nie wiem jak, i tu jest problem :oops:

(adpawl) #7

Nikt cię nie nauczy dobrego smaku i umiejętności komponowania...

Poczytaj więc kursy i tutoriale do programu graficznego z którego korzystasz... tyle+zmysł plastyczny wystarczy do zrobienia czegokolwiek zapragniesz.

(squeet) #8

Dobrze... W takim razie będę próbował coś... To ma być prosta i schludna stronka... Mam nadzieję, że mi wyjdzie. Chciałem użyć szablonu, ale widzę, że lepiej chyba będzie samemu się pobawić... W takim razie zabieram się za pracę... Dziękuję Wam serdecznie za pomoc

P.S. Jakby ktoś znał jakieś sprawdzone przez siebie (też takie mam :wink:) stronki z apletami czy skryptami, to proszę tu podać... Dziękuję z góry :slight_smile:

(Lisek) #9

Akurat DP robił grafik z prawdziwego zdarzenia, więc wygląda to tak jak wygląda. Po prostu najważniejszą sprawą (poza oczywiście umiejętnościami) jest zmysł plastyczny. To się albo ma albo nie ma.

Zasada jest prosta:

1. Jeśli masz duże umiejętności a brak Ci zmysłu artystycznego, to jest po prostu rzemieślnikiem.

2. Jeśli masz ten dar, a brak Ci jeszcze umiejętności (tego się zawsze można nauczyć) to już możesz być artystą :slight_smile:

Tak jest właściwie ze wszystkim, bez wględu na to co robisz, albo jesteś rzemieślnikiem (nie ujmując rzemieślnikom) albo jesteś artystą...

(squeet) #10

Na razie wiem, że dużo chciałbym zrobić, ale nie posiadam wiedzy... Ale nie czuję się żadną z w/w osób :oops: Będę próbował, a co wyjdzie, zobaczę...

post2

A jak to zostanie odebrane?

(Monczkin) #11

hm....... to zależy :slight_smile:

generalnie wielu początkujących twórców korzysta z szablonów - ja też :slight_smile:

ja nie widzę w tym nic zdrożnego - szablonu zostały stworzone po to, żeby z nich korzystać. Ja na szablonach np. się uczę html, poznaję hierarie i sam je przerabiam do własnych potrzeb. Myślę, że nie masz powodów do obaw - ważne, żeby tematyka strony była ciekawa - reszta to szcegóły do dopracowania

(squeet) #12

Jeśli mogę, to jeszcze mam kilka zapytań...

1) Jaki kolor czcionki najlepiej wygląda na czarnym tle? Bo biały wydaje mi się trochę rażący...

2) Gdy już znajdę czcionkę w sieci jakąś fajną, jak sprawić, żeby ją użyć na mojej stronie? Tj. gdzie ją trzeba zaimportować...

Pozdrawiam

(system) #13

widziales kolor czcionki na stronce gdzie jestem subadminem ?? chyba tyragicznie to niewyglada ?? a po za tym oczy sie bardzo niemecza gdyz nie ma zbyt ostrego konrastu, a na czarnym tle bardzo latwo osiagnac egekt ostrego kontrastu co sprawi ze oczy szybko beda sie meczyc moja stronke masz w przycisku pod podpisem zeby nikt mi niezarzucil kryptoreklamy

(adpawl) #14
  1. Np. Biały, szary, zielony, niebieski, pomarańczowy, czerwony, ...nawet niekiedy żółty ujdzie :lol:

2. Poczytaj: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... t=osadz%2A

(squeet) #15

Świetnie, lecz stworzyłem stronę opartą na 3-ch ramkach, wszystko ładnie ustawiłem, odpalam przeglądarkę i... mogę w przeglądarce, ciągnąc za linię (widoczną bądź nie) ramki zmieniać jej wielkość :expressionless:

Przecież to bez sensu:( Nie można tego zablokować jakoś??

(inż. Piniol) #16

http://webmaster.helion.pl/kurshtml/ramki/ramki.htm

a dokładniej Fram NORESIZE :wink:

(squeet) #17

Chyba złoże stosowne podziękowania później na skończonej stronie co poniektórym :slight_smile: