Szablon do Joomla! - problem z zaprogramowaniem

(Krzychu_93) #1

Witam !

Muszę stworzyć szablon pod Joomla! , w którym ma być jeszcze forum i szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Zaprogramowałem sobie wstępnie to xhtml i css , ale nie mam pojęcia jak to przerzucić na Joomla!. Pomożecie mi z tym ?

(Drobok) #2

Na pewno nikt za cb tego nie zrobi, ale jeśli masz jakieś pytania na tym forum zawsze znajdziesz odpowiedź.

(Krzychu_93) #3

Doskonale wiem o tym ,że nikt tego za mnie nie zrobi , ale potrzebuję jakiś wskazówek/instrukcji/programów do tworzenia.

(Drobok) #4

google nie gryzie ;p

(Krzychu_93) #5

Dziękuję, poczytam, popatrzę mam nadzieję ,że mogę liczyć na ewentualną pomoc jeżeli naprawdę nie dam sobie rady :slight_smile:

(Monczkin) #6

Krzychu_93 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(oprych) #7

Zobacz na stronie poświęconej Joomli, tam jest opis jak przerabiać szablon.

A co do szablonu forum, musisz zrobić oddzielny w zależności jakiego skryptu użyjesz, bo na Joomle istnieje kilka komponentów forum plus do tego mosty umożliwiające łączenie z popularnymi forami, ale w każdym przypadku musisz sam je oddzielnie dostosować.

(W8er) #8

Przy okazji warto, ba nawet należy wspomnieć o książce: Joomla! Budowa i modernizacja szablonów, Helion 2010 (Joomla! 1.5 + częściowo Joomla! 1.6) -link: http://helion.pl/view/3926o/joobus.htm

Tam jest wszystko czego potrzebujesz, aby zbudować szablon dla CMS Joomla!, jeśli oczywiście znasz podstawy HTML+CSS i umiesz tradycyjny szablon zrobić.