Szablon html

Witam

Mam taki problem. Otóż stworzyłem sobie szablon Allegro w Photoshopie, potem przerobiłem go w WYSIWYG Web Builder 7, i zapisałem go w tym programie. Po zapisaniu pliku w fotoszopie szablon działał na allegro a po zapisaniu w WYSIWYG Web Builder 7 nie chce już.

I tak jak otwieram sobie sam stronkę wszystko super … Jak już go wrzucam do Allegro wtedy pojawiają się problemy… Szablon nie chce się wyświetlić, zdjęcia są na serwerze a tu nic … myślę ze to coś z programem WYSIWYG Web Builder 7, ktory zmienia mi kod html i allegro już nie obsługuje. Ale do końca nie wiem, może ktoś z was wie o co chodzi…

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Podeślij kod wygenerowany przez WYSIWYG Web Builder 7.

Nie wiem jak tam na allegro wstawiasz kod ale co ci się nie otwiera ? zapisz kod nawet w notatniku systemowym i otwórz go a wszystko co napisałeś wyświetli się :wink:

tak normalnie jak go odpalam to działa ale gdy chce wrzucić jako szablon do allegro to juz nic sie nie wyświetla, ten program cos zle zapisuje kod i allegro go nie obsługuje, tylko co jest zle

Allegro blokuje używanie pewnych html-owych znaczników. Może w tym tkwi problem.

Allegro nie akceptuje najnowszych specyfikacji języka html i w tym najprawdopodobniej leży przyczyna.

W ciemno trudno powiedzieć jakie znaczniki nie są tu akceptowane.

Spróbuj zmienić linię:

na taką jak masz w tym kodowaniu które chodzi poprawnie czyli:

Wywal te linie bo są całkowicie zbyteczne:

style="position:absolute;left:453px;top:735px;width:88px;height:31px;border-width:0;z-index:250">

[/code]


oraz:

[code]
Ten program WYSIWYG Web Builder nie jest polskim programem i nie koduje polskich znaków. Linię:

należało by zastąpić taką:

lub jeszcze lepiej taką:

Może też być tak jak w Windowsie:

Samo zastąpienie tych linii nie wystarcza bo to jest tylko informacja w jakim formacie będą kodowane polskie litery.

Żeby polskie litery były właściwie kodowane trzeba użyć edytora który je właściwie przekonwertuje np. Notepad++

Ciekawe jak uzyskałeś polskie litery w tym pierwszym listingu.

Np w tekście: “Dziś oferuję Państwu” to jest poprawnie zakodowanie (utf-8) i polskie litery będą widoczne tylko jak je uzyskałeś?