Szablon i grafika

no więc tak w tej chwili ucze się grafiki glownie do Webmasteringu ale to jedno .

teraz pytanie znam html php początkująco css też slabo i grafika dopiero idze ale np stworze szablon jakiś tam na strone no więc po co bedzie mi php i mysql jeżeli będe edytował ten szablon i powpisuje treści i strona bedzie gotowa odpowiedzcie pls

Witam.

PHP i mysql są przydatne gdy chcemy stworzyć cms.

Jeżeli chcesz prostą stronę to wystarczy html+css+php a php to można kilka rzeczy includować :slight_smile:

PHP sluży do stworzenia wielu elementow na WWW, które korzystają z danych znajdujących się w bazie danych, ale i nie tylko. W takim razie, jeżeli Twoją strona będzie portal z możliwośćią zakładania kont, logowania itd, to bez PHP się właśnie nie obejdzie. Jest wiele innych zastosowań, a wg mnie przy webmasteringu PHP to podstawa. Bo teraz nie wystarczy być tylko grafikiem czy koderem, jak umiesz “wszystko” to nie zginiesz ;D

bzdura, znajdź mi chociaż jeden szanujący się zespół webdesignerski w którym każdy jest każdym, a nie wyspecjalizowanym profesjonalistą w swojej dziedzinie

prawda nie można umieć wszystkiego na profesjonall więc jak znam php trochę i mysql no i html css i tak dalej to pierw np zrobić layut (czy.grafika) i poóźniej edytować to wszystko wstawiając php i wogule inne takie tam kody??

Jak bedziesz mial problem z grafika lub flashem to pisz do mnie na gg 9851962. Pomoge :))

http://www.damian.netiz.pl/GRAFIKA/silver.jpg – Ostatni moj projekt dla serwisu w ktorym wlasnie zajmuje sie grafika i flashem, html, css i php jakies proste skrypty.

Nie mówie tu o całych ekipach, tylko o jednostce. Teraz pracodawcy wymagają dużo, im więcej masz w CV i oczywiście, nie jest to bujda, tym łatwiej o pracę. Mowa oczywiście o większych, liczących się firmach. Wiadomo, w pracy jest podział ról na kodera i grafika, ale nie raz i nie dwa trzeba umieć pogodzić te obydwie rzeczy.