Szablon książki telefonicznej

Potrzebuję szablon książki telefonicznej, jest coś takiego? Babciusia zleciła mi (kofanemu wnuczkowi) przepisanie szyskich jej adresów w jedną, piekną, jej własną książkę telefoniczną :mrgreen: Nie powiem, ale uzbierała tego trochę…jakieś dwa zeszyty 80 kartkowe :o :? :shock: Pomóżcie ;]

Witam,

Nie do końca rozumiem, co masz na mysli pod pojęciem szablon.

Czy ma to być program, czy arkusz w excelu, czy jeszcze w czymś innym?

Chcesz to drukować, mieć na kompie?

Jak program, to większość klientów pocztowych.

Jak wydrukować, to usiadłbym z Babcią przy komputerze i spytał, czy taka czcionka będzie OK,

czy takie odstępy odpowiadają itp…

Zrobisz to w pierwszym lepszym edytorze tekstu.

Dziękujemy za Tak “twórcze” porady :?

ehh, to bedę się męczył sam, liczyłem na pomoc :frowning:

No to może sam pomóż nam zorientować się o co dokładnie chodzi :?

maniooo zadał kilka ważnych pytań. Może na nie odpowiesz?

Możesz to zrobić np w Excellu lub innym arkuszu kalkulacyjnym.

Tworzysz tabelę składającą się z dwóch kolumn w jednej nazwisko i imię a w drugiej nr telefonu.

Choć zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie prostej bazy danych, do wyboru masz Accessa z MS Office, lub moduł bazodanowy Base z OpenOffice.org 2.0.3 PL oraz inne aplikacje typowo bazodanowe:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=8

W prosty sposób sam sobie stworzysz szablon za pomocą któego bedziesz potem wprowadzał dane do poszczególnych rekordów bazy.

Dane bedziesz mógł potem sortować tak jak ci się bedzie podobało a potem bedziesz mógł drukować raporty.

Dzięki fiesta , o coś takiego mi chodziło. Wiem, że nie za bardzo sprecyzowałem problem, ale nie wiedziałem dokładnie sam o co mi chodzi :stuck_out_tongue: jednak są ludzie którzy mnie rozumieją :mrgreen: dzięki serdeczne