Szablon nie do celów Komercyjnych

Witam. Znalazłem fajny szablon o nazwie Barbarican, który jest darmowy, ale nie do celów komercyjnych. Chodzi tu o jakie zarabianie pieniędzy? Czy mogę wstawić na stronę reklamy i na nich zarabiać??

Cele komercyjne to na przykład prowadzenie działalności internetowej, opierając się o wyżej wymieniony szablon. Nie jestem pewien, czy strony prywatne, które zawierają reklamy (pewnie chodzi o AdSense?) są w pełni legalne.

Komercyjne wykorzystanie szablonu to moim zdaniem wykorzystanie go na projekcie, który robimy dla kogoś za $$.

Cele niekomercyjne to cele niezarobkowe, niereklamowe - czyli nie możesz żaden w sposób Ty ani nikt inny na nim zarabiać.

Własnie, ale w momencie, gdy zarabiasz na treściach lub na klikaniu w reklamy przez użytkowników nie zarabiasz na szablonie. To tak samo by było jak ktoś nie mógł by sprzedać domeny bo wykorzystał do nabicia unikalnych userów darmowy szablon z taką licencją.

Właśnie tak myślę. Za klikanie w reklamy zarabia strona, (nawet bez szablonu mogłaby zarabiać) a nie wykorzystujemy do tego celu szablon, ale nie jestem tego pewien, więc czekam na kolejne odpowiedzi. Jakby co to chodzi mi własnie o reklamy Google.

Tak jak napisał ra-v. Może być użyty do stronki prywatnej, czy dla organizacji non-profit. Ale nie może być wykorzystany w celach komercyjnych czyli zarobkowych.

No to skoro to tylko treść pracuje na $$, to taki szablon nie jest potrzebny …i po problemie!

Dokładnie, mam takie samo zdanie. Możesz umieścić na stronie reklamy ale nie możesz jej sprzedać…

Nie dość, ze sam jesteś w błędzie to i innych w błąd wprowadzasz :x

Gdyby tak było jak piszecie, to mógł bym sobie stronę firmową na tym postawić. Przecież jej nikomu nie sprzedaję!

Tylko że

poza tym, jak pisałem wcześniej. Skoro to treść zarabia, to po co ta templatka jest potrzebna?

-nie przypadkiem po to, żeby strona była bardziej atrakcyjna, by generowała większy ruch i nabijała $$ na reklamach?

A może skoro jesteście tacy pewni swojego, to zapytajcie bezpośrednio autora tej templatki.

Właśnie z tego powodu miałem wątpliwości. Czy jest jakiś darmowy templatek do Joomli do celów także komercyjnych? Czy jeśli templatek jest na licencji GNU GPL to mogę z niego korzystać bez obaw?? Albo czy mogę skorzystać z szablonu Japurity (przykładowy Joomli) do celów zarobkowych.