Szablon strony w CSS

Co zauważyłem na pierwszy rzut oka:

#height:350px;

. Hash w CSS nie poprzedza komentarzy. Nie wiem jednak, czemu te linijki coś psuły w Firefoxie. Po zastąpienie znaków # na znaki //, wszystko ładnie działa.

Niestety nie działa, prawidłowo. Zastąpiłem znaki # znakami // i dalej jest tak samo. Po wpisaniu dłuższego tekstu dalej nie jest rozciągane menu. Może błąd leży gdzie indziej. :frowning:

Chyba masz racje. Teraz zauważyłem, że menu jest wyświetlane jako element liniowy. Wystarczy zmienić kolor (np. na czerwony) ramki treści i menu, a także zakomentować właściwość float dla tych elementów. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale mógłbyś określić pod jakimi przeglądarkami to testowałeś. Aktualnie pracuje nie na swoim komputerze, tak więc nie mogę tu nic doinstalować.

Testowałem to pod Firefox oraz IE i ciągle tak samo. A bardzo mi zależy na tym by to działało. Wydaje mi się że coś jest nie tak w kodzie CSS ale jak napisałem wcześniej - nie znam się aż na tyle :).

W akcie desperacji zmieniłem identyfikator menu na jakiś inny. Efekt w Firefoxie: element menu dopasowuje swoją długość do zawartości. Nie wiem, czym ten problem był spowodowany, ale … To poprostu nie do pomyślenia, kiedyś też stosowałem identyfikator menu dla elementu div i w css, a wszystko działało. Może to tylko chwilowe.

Aby jednak uzyskać dokładnie to, czego chciałeś, musisz nadać tło białe dla elementu wrapper, albo dodać właściwość height: auto dla menu i treści.

Poza tym:

W identyfikatorze elementu nie możesz stosować spacji, dodak znaki cudzysłowia w znaczniku meta z atrybutem content, całość przepuść przez jakieś walidatory.

Mam nadzieję, że byłem pomocny.

Tutaj znajduje się oryginalny kod do pobrania (index.html + css)

http://www.code-sucks.com/css%20layouts/fixed-width-css-layouts/2-column-css-layouts/fw-14-2-col/

Może oryginalny kod coś pomoże :slight_smile: :slight_smile:

Złączono Posta : 06.10.2007 (Sob) 22:09

Niestety nie pomogło…