Szablony www.. Creative Commons Attribution 2.5 License

Witam,

mam mały problem ponieważ zostałem poproszony o “zrobienie” oraz zarządzanie stroną internetową opartą na określonym motywem z Joomla! Wszystko jest ok, tylko musimy podpisać umowę o dzieło, i tu jest moje pytanie jak? Nie chcę naruszyć broń Boże licencji szablonu, a już na pewno przyporządkować sobie czyjejś pracy (głównie chodzi o zarządzanie stroną! dorabianie galerii etc… przez określony czas). Szablon który został wybrany oparty jest na Licencji: Creative Commons Attribution 2.5 License a dokładniej:

All the free CSS templates on this site are distributed under the Creative Commons Attribution 2.5 License. This means that you are free:


    * to copy, distribute, display, and perform the work

    * to make derivative works

    * to make commercial use of the work


Under the following conditions:


    * You must attribute the work in the manner specified by the author or licensor. (In this case, a link back to my site)

    * For any reuse or distribution, you must make clear to others the license terms of this work

    * Any of these conditions can be waived if you get permission from the copyright holder

    * You can not delete sponsorlinks if template have it.

Wg licencji mogę używać tego szablonu nawet w celach komercyjnych… (takowych celów jednak nie mam). Moje pytanie brzmi, jak zawrzeć, napisać, zmienić umowę, aby nie naruszyć licencji, tutaj jest przykładowa umowa: http://www.e-inkubator.biz/doc/uwsi.docSzczególnie pkt 7! ? Jak napisać, że szablon nie jest moją własnością a przedmiotem umowy jest w większym stopniu zarządzanie stroną niż samo jej stworzenie… Dodatkowo do autor templatki dopisał:

If you don't want to link back to xxx.xx, you can always pay a link removal donation. This will allow you to use the template link free on one domain name. Also, kindly send me the site's url so I can include it on my list of verified users.

Rozumiem, że za opłatą mogę pozbyć się linków ale jak napisać umowę? :slight_smile:

Podsumowując:

  • na umowie ma być zarządzanie witryną www!

  • wykorzystanie nie swojego szablonu - LINKI mogą zostać! To nie jest problem!

  • nie chcę być posądzony że wziąłem kasę za nie swój szablon… a może najlepiej napisać tylko zarządzanie stroną www?

Chyba tyle…

cc-by (czyli właśnie licencja Atribution) pozwala Ci na w zasadzie dowolne wykorzystanie pracy ( w tym jej modyfikację) tak długo jak pozostawisz informacje ( w tym przypadku link) do autora oryginalnej wersji, tak więc, możesz np. zostawić w stopce link w stylu: “Template by: xx, modify by: yy”. Co za tym idzie, nic nie powinno było przeszkadzać w pozostawieniu na umowie informacji o zrobieniu strony.

masz :wink: zarobisz na stronie którą sprzedasz

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: