''Szachownica'',kratki na ekranie

Witam.Mam problem i wydaje mi się,że bardzo poważny.Podczas gry w GTA SAMP na ekranie wyskoczyły mi kratki wygląda to jak szachownica obraz lekko miga wygląda to tak :

http://zapodaj.net/b89f772165a2a.png.html

http://zapodaj.net/54c4a2c693fbc.png.html

Pamiętam,ze w niedzielę wyskoczyło mi takie coś na parę sekund dzisiaj grając również na około 10 sekund po czym ustąpiło jednak po 30 minutach znów się to pojawiło i jest tak do teraz.Jak nie gram obraz jest znośny ale widać poziome paski na ekranie szczególnie na jasnych kolorach.Czy wie ktoś co może być przyczyną? Wyczytałem,ze może to byc wina karty graficznej.

Prosze o radę co robić?

Cześć

Podkręcałeś kartę? Jeżeli tak, przywróć ustawienia domyślne.

Spróbuj również zainstalować starsze bądź nowsze sterowniki do karty graficznej.

Jeżeli mimo to problem nie ustąpi, sprawdź kartę na innym komputerze.

Jeżeli na innym komputerze będą z kartą takie same problemy to nadaje się ona do wymiany.

nic nie było podkręcane to stary komputer ma 6,5 roku

Cześć

Więc bardzo możliwe że karta już pada. Sprawdź tak jak napisałem wyżej, najpierw sterowniki a później przetestuj kartę na innym komputerze. Jeżeli nic nie pomoże - karta do wymiany.

Damians87 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

sterowniki lol nigdy nie instalowałem nowszych niż mam na plycie cd kupionej razem z PC nawet nie wiem gdzie szukac

karta graficzna radeon 9550 do wymiany? jeśli jest to wina karty to kupuje nowego PCta ten ma 6,5 roku :stuck_out_tongue:

Cześć

Sterowników poszukaj na stronie producenta karty AMD/ATI.

A czy karta jest do wymiany? Jeżeli po przeinstalowaniu sterowników bądź od razu sprawdzeniu karty na innym komputerze problem będzie nadal występować to wówczas prawie na pewno karta jest do wymiany.

nie będę kupował nowej karty specjalnie tylko od razu zaopatrze się w nowego pcta a niestety nie mam możliwosi spr na innym kompie tej karty ;/

Karta się nie przegrzewa? Sprawdź temperatury. Musisz ręką, bo 9550 nie ma diody termalnej (przynajmniej u mnie)…

nie przegrzewa się

Cześć

Więc skoro chcesz to kup nowy komputer. Choć ja wolałbym się jednak upewnić czy karta jest na pewno uszkodzona.

Witam.

Sprawdź jeszcze czy kondensatory na karcie sa w całości - ostatnio miałem przypadek, że zainstalowałem system wszystko było ok do momentu instalowania sterowników.

Pojawiły się kwadraty i szachownica. - Wszystkie kondensatory były wręcz rozerwane.

Sprawdź też zasilanie do karty ewentualnie zmierz wartości napięć na zasilaczu - mozliwe, że karta “dostaje za mało prądu”

pozdrawiam KP

Zrób z rzędu kilkakrotnie test 3DMark i sprawdź czy nie wystąpią artefakty. Jeśli tak, to może znaczyc że karta już jest na skraju. Obniż wtedy jej częstotliwość o 50 MHz

po wymianie karty problem zniknął więc była to wina karty graficznej

temat /lock