Szachownica na ekranie

Witam,mam dość irytujący problem od pewnego czasu.

Wyświetla mi się na ekranie ok 10 pasków w 2 kolumnach zajmującą całą wysokość ekranu. Problem ten pojawił mi się właściwie z dnia na dzień i niewiem co mogło go spowodować.

Paski widać :

  • przy ustawieniu w właściwościach pulpitu 16 bitów

  • podczas odtwarzania jakichkolwiek plików wideo

  • przy ładowaniu się Windowsa

  • przy uruchamianiu trybu awaryjnego, biosu, itd

  • przy włączaniu gier, przy niektórych np. Fallout obraz zaczyna szaleć i nie można nic zobaczyć.

Czynności, które wykonywałem :

  • formatowanie dysku, na której był Windows

  • reinstalacja systemu

  • reinstalacja sterowników pierwotnych, które dostałem z kartą graficzną

  • odinstalowanie starych sterowników do karty graficznej

  • instalacja nowych, które pobrałem ze strony producenta. ( jedyne co się poprawiło, że Heroes V nie szalał przy włączaniu.

Parametry, które moga się przydać :

Windows XP professional SP2

NVIDIA GeForce 4 440 MX TV-OUT obecne sterowniki - 91.31

Monitor NEC Plug and Play

a nie wygrawałęs wczesniej nowych sterownikow do karty graficznej??

a moze to wina monitora ??

zmień sterowniki na 56.72

Szachownica to prosta diagnoza.

prawdopodobnie uszkodzona któraś kość pamięci karty graficznej.

szachownica i paski pojawiająsięteż przy uszkodzeniu pixel i vertex shader ale to wykluczam bo karta nie ma wbudowanej obsługi

Moje rady to takie:

  1. Wyciagnij karte z slotu i dokładnie ją oglądnij, popatrz czy nie ma na niej nadpalonych elementów bądz spuchniętych kondenstorów, przyjżyj się kością pamięci czy nie są naderwane i czy nie ma zwarć na nużkach.

Jeśli karta była podkręcana lub ma radiatory na pamięciach albo zostałą kupiona na alegro, albo ma inny bios niż powinna jest to najprwdopodobniej wina jednego z tych rzeczy.

Podsumowując:

Jest to ewidentnie uszkodzenie mechaniczne karty i jak najszybciej udaj się z tym do serwisu bo niedługo nic na ekranie nie zobaczysz a karta umrze.

Też podejrzewałem, że to może być uszkodzenie mechaniczne. Choć Windows ciągle twierdzi, że wszystkie urządzenia w komputerze działają poprawnie. W pierwszej kolejności obejrze dokładnie karte graficzną i postaram się wkręcić inną, żeby sprawdzić czy problem ciągle występuje.

Jakieś dodatkowe sugestie?

To jest zapewne wina złych sterowników albo błednie zainstalowanych :lol

Monitor jak jest sprawny to nie ma prawa zle działąc

Przecież każdy przed Tobą to napisał więc po co ten post?