Szafka serwerowa do domu

Witam

 

Własnie ukończyłęm remont i sforsowałem podejście żony co umozliwiło mi położenie “kilku” :stuck_out_tongue: skrętek komputerowych w domu :slight_smile: Przynaje sie bez bicia łatwo nie było. Po tym wszystkim mam w jednym rogu pokoju niezła pęgę kabli prowadzącą do modemu z różnych pokoi. Chciałbym cały ten bajzel zamknąć w jakiejś przyzwoitej i taniej szafce serwerowej. Widziałem kilka modeli na allegro jednak obawiam się jednego że po zamknięciu takiej szafeczki i umieszczeniu w nim modemu przestanie działać Wi-Fi większość szafek wykonanych jest z metalu. Moje pytanie czy nie zakluci umieszczenie w takiej szafce działania Wi-Fi co radzicie może macie jakieś ciekawe rozwiązania lub pomysły na tego typu sprawy??

Jak wystawisz antenę na zewnątrz to nie zakłóci.

Niestety nie mam możliwoścy wystawienia anteny modem takiej nie posiada. Czy istnieją może takie szafki wykonane z plastiku?? Tak nawiasem mówiąć czy szafka rodzielcza wykonana z plastiku będzie  tłumić mocno sygnał wifi ???

Nigdy nad tym się nie zastanawiałem. Mam w biurze metalową szafkę (drzwiczki w 2/3 przeszklone), do środka wstawiłem AP i z wi-fi nie ma najmniejszego problemu.

Szafka metalowa/plastikowa nie będzie znacznie tłumić sygnału WiFi z routera. Może z lekka go ograniczyć, ale nie sądzę abyś odczuł jakieś diametralne różnice.

A ja Ci jeszcze doradzę, że do domu całkiem fajne są szafki 10 cali zamiast 19 cali

Pozdrawiam,

Marcin

Sam modem możesz jeszcze powiesić na zewnątrz szafki, a całą resztę trzymasz w szafce. Oprócz modemu masz w niej coś jeszcze? Jakiś patch panel, switch czy tylko kable i modem?