Szansa awarii dyskow w RAID 0

zastanawiam sie nad utworzeniem RAID 0 u siebie i chce poznac opinie uzytkownikowa takich macierzy

ciekawi mnie czy komukolwiek trafila sie niefortunna awaraia jednego z dyskow i utrata danych, czy ktos wie jaka jest szansa takiego zdarzenia?

ewentualnie jakby ktos mial ciekawe porady co do tego pomyslu to tez wyslucham :wink:

Proszę zmienić temat na konkretny i używać polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Dużo ciekawych informacji na stronie:

Raid w pigułce

oraz na forum PurePC w wątku:

Raid 0 A Wydajność

Jeśli chodzi o mnie, to korzystam z RAID 0 i RAID 1 na dwóch dyskach przy użyciu technologii Matrix Intela. Z pierwszych 25 GB każdego (łącznie 50 GB) dysku zrobiony jest RAID 0 dla systemu, a pozostałe miejsce jest przeznaczone na RAID 1 dla danych.

Tego układu używam od trzech miesięcy i na razie nie zauważyłem nic niepokojącego. Vista Home Premium 64 Bit startuje 30 sekund do stanu używalności (antywirus, antyspyware i kupa innych programów zabezpieczających).

Szansa takiego zdarzenia jest taka sama, jak awaria dysku pojedynczego.

Dyski spiete w RAID0 pracuja nieporownywalnie szybciej od pojedynczego.

Ilosc pobieranych danych z kazdego, zmniejsza sie o ok. 50%.

Pamietaj tylko, ze macierz osiagami zawsze rowna do slabszego dysku.

Optymalnym i stabilnym rozwiazaniem sa dwa dyski tego samego producenta, takiej samej pojemnosci i parametrach (przede wszystkim ten sam cache).

Pamietac tez nalezy, o stosowaniu ZAWSZE najnowszych sterownikow do RAID.

temat zmienilem. nie mam polskiego windowsa wiec nie mam polskiej klawiatury z polskimi znakami

dzieki wam serdecznie za odpowiedzi

if8368_Schowek01.jpg