Szare pasy na ekranie laptopa


(Irena1941) #1

Witam.

Mam 5 letni laptop Toshiba L500-214 z procesorem Intel Core i3 M330 4 GB RAM DDR3 1066 Mhz i kartą grafiki Radeon HD 4500

Po ponownym uruchomieniu wszystko działało płynnie i działa tak do teraz na 50 fps. Kilka dni temu zrobiłem format i sprzęt testowałem w grach po kilka godzin i taka sytuacja już nie miała miejsca.

Jeżeli chodzi o temperatury to podczas grania nigdy nie przekraczały 65°C. Laptop także nigdy się nie wyłączał a ostatnie czyszczenie przechodził 3 miesiące temu.

Co mogło być tego przyczyną i czy jest powód do niepokoju? Czy wygląda to na kartę graficzną?

Zdjecie: http://zapodaj.net/58f15172343ff.jpg.html


(Dimatheus) #2

Hej,

Wygląda na uszkodzenie karty graficznej bądź jej przegrzanie. Ale skoro problem wystąpił tylko raz, to zupełnie bym się tym nie przejmował.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Irena1941) #3

Mówisz ,że byś się nie przejmował na moim miejscu ,ale może to oznaczać że ta grafika już odmawia posłuszeństwa ? Fakt u mnie komputer chodzi po 12h na dobę. Jeszcze jedno pytanie: miałem zainstalowany nie do końca kompatybilny sterownik do grafiki (standardowy od Microsoftu) dlatego ,że posiadam Windows 8.1 i nie było pod niego sterowników i próbowałem wgrać te z Windows 7 ale nie chciały działać. Teraz po formacie wgrałem w  trybie zgodności z Windows 8 i wszystko działa. Mógł wyświetlić to na skutek tych sterowników czy czegoś jeszcze innego?


(Dimatheus) #4

Hej,

Tak, to też mógł być błąd sterownika. Tym bardziej na razie nie widzę powodów do zmartwień. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus