Szare zdjęcie od połowy

hej mam dziwny problem ze zdjęciem otóż miniatura zdjęcia jest cała, a jak się ją przeglądał to od połowy w dół zdjęcie jest szare, jak to naprawić?

Rozumiem że chodzi ci o zdjęcie w folderze w windows oraz miniaturkę pokazywaną w widoku miniatur.

Najwyraźniej plik zdjęcia był początkowo poprawny ale potem został uszkodzony (np. błąd przy ponownym kopiowaniu do folderu) i z takim uszkodzonym plikiem raczej nic nie zrobisz bo z tego co piszesz brakuje połowy danych, musiałbyś ponownie wkopiować ten plik jeśli mas go gdzieś nieuszkodzonego.

Natomiast miniaturka nadal ci się poprawnie wyświetla ponieważ windows utworzył ją jak plik był ok i teraz wczytują ją z pliku bazy thumbs.db (ten plik mam atrybut ukryty i chyba jeszcze systemowy; jest on w folderze z plikiem), gdy usuniesz ten plik z folderu lub z menu kontekstowego wybierzesz odśwież miniaturę to windows ponownie stworzy miniaturę na podstawie tego pliku który masz.

Hej,

Ewentualnie może być tak, że miniaturka jest zapisana wewnątrz pliku jpg - jest to miniatura osadzona. Zapisywana jest na początku pliku, więc jest poprawna, tak jak i połowa zdjęcia. Tak czy inaczej bez pliku źródłowego niewiele da się ze zdjęciem w tym stanie zrobić. Podobny efekt uzyskasz, gdy wrzucając zdjęcie na serwer FTP, w połowie zatrzymasz wgrywanie pliku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

lukaszm ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.