Szary biały lub zgaszony ekran. Grafika?

Witam z niewyjaśnionych mi przyczyn komputer zaczął szwankować zaczął się pokazywać szary ekran lub w paski również szary , biały lub kompletnie się wyłączać z komunikatem “tryb nieoptymalny tryb zalecany 1920x1080” Chciałem zrobić test programem memtest jednak ekran gaśnie i pokazuje się ten sam komunikat.

Wygląda na przegrzanie lub uszkodzenie karty grafiki.

Sprawdź również ustawienia rozdzielczości i odświeżania (daj tu max 60 Hz) w systemie jak da radę - może przekroczyłeś parametry natywne dla monitora?

w ustawieniach ekranu niczego nie ruszałem tak samo w sterownikach , sterowniki do karty graficznej reinstalowałem instalowałem najnowsze i te WHQL . Mysz miałem w domu i upodobała sobie nie zamknięty komputer jako domek myślę sobie że mogła mi narobić na gafikę … Komputer czasem się zaloguje do windowsa a czasami nie. raz mi potrafi zniknąć po załadowaniu sterowników po czym wywala dany błąd lub ekran robi się czarny.

No to przejrzyj dokładnie wszystko w środku i trzeba go sprawdzić na innej karcie grafiki.

procesor ma niby wbudowana grafike , sprawdzić innej karty nie mogę nie mam gdzie i jak niestety.

No to wyjmij tą i test na integrze.