Szary ekran w laptopie

(Jjwisniew) #1

Witam,

Mam następujący problem - podczas użytkowania laptopa pojawia mi się szary ekran, żadnego migania, czysta szarość, jedyne co mogę zrobić to reset, ale czasem i to nie przynosi żadnego efektu. Zdarza się to z różną częstotliwością i w róznych sytuacjach - podczas normalnej pracy, kiedy go zostawiam na dlużej gdy coś się ściąga, zaraz po włączeniu. Najdziwniejsze jest to, że niekiedy sprzęt (ASUS A6000) może być uruchomiony przez kilkanaście godzin i wszystko działa normalnie. Laptop wrócił dopiero co z serwisu, gdzie go odesłałem na 2 dni przed upływem 2 letniej gwarancji z powyżej opisanym problemem. Odesłali mi sprzęt bez żadnego opisu, co zostało naprawione. Zadzwoniłem na hotline ASUSA z zapytaniem na temat tego co zostało naprawione ponieważ nie mam żadnych papierów, na co osoba po drugiej stronie z wielkim wyrzutem stwierdziła, że jest to absolutnie niemożliwe, ale łaskawie oświadczyła mi, że została wymieniona nagrywarka! !!

Pozdrawiam

(Pbk24) #2

Może psuje się matryca lub taśma zasilająca matrycy się zabrudziła albo uszkodziła.

Trzabyło kupić Acera np. takiego jak mój. Wywaliłeś kasę na Asusa i zostałeś się z niczym. Wydałeś kupę kasy i nic nie masz.

A ja kupiłem Acera. Zero problemów i mnóstwo kasy w kieszeni.

Możesz kupić kompa FS, HP czy Asusa, wydac na niego masę forsy, a i tak jak ci coś strzeli to marka ci nie pomoże.

(Clubbasse207) #3

nie wiem jaki masz system i jaką grafikę ale u mnie na lapku HP ostania aktualizacja driverów intela spowodowała że właśnie ekran zaczoł się pie.... .

może uktualizowałeś coś ostatnio itp ?

(witek-pl) #4

Kasztan24 ale kasztanisz... Acer, Asus obie marki do bani...

(Jjwisniew) #5

Bez komentarza...

No cóż, robiłem update jakies 8 tygodni temu, więc sądzę, że to nie wina nowych driverów, system XP, grafika: NVIDIA GeForce 6200.