Szczególowe wycieranie pixeli

Chcę szczegółowo wytrzeć białe pixele gumką do poziomu przezroczystości. Wybieram eraser background, powiększam obiekt do maksimum i gumka jest okrągła a piksele kwadratowe i jak zrobić, żeby ta gumka zamieniła na kwadrat?

Jakiego programu do obróbki grafiki używasz? Jest trochę tutoriali do Photoshopa i Gimpa wyjaśniających jak usunąć tło ze zdjęcia, poszukaj a na pewno znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

Photoshopa używam, ale się nie rozumiemy… wiem jak usunąć tło tylko, że coś mi się poprzestawiało w photoshopie i jak powiększam obiekt do maksimum to gumka ma kształt koła a obiekt na maximum jest prezentowany jako pixele tz. kwadraty. Chcę tą gumkę w kształcie koła zamienić na 1px (czyli jeden kwadracik). Mówiąc po chłopsku chcę szczegółowo wycierać tło wokół obiektu pixel po pixelu, bo to najlepsza metoda. Różdżka źle mi obiekt zaznacza i obcina mi go trochę, lasso magnetyczne to za dużo roboty w stosunku do efektu itd. Wiem, że istnieje też możliwość za pomocą paru kliknięć z menu górnego usunięcie tla białego bez jakiegokolwiek zaznaczania itp. tylko widzę że nikt nie wie jak to zrobić.

No przecież masz opcję

image_id: 3402

Zresztą możesz określić zakres koloru i go wywalić bez potrzeby bawienia się gumką.

W photoshopie CS2 wybierasz gumkę, później na górnym pasku masz pędzel, tam wybierasz pedzle kwadratowe, klikasz ponownie na gumkę i masz kwadratową. To cała filozofia

Nie mam takich opcji. Mam PS CS4. Wcześniej miałem PS CS i tam miałem gumkę przestawioną jaką jeden px a nie kółko. Poniżej przedstawię screeny, bo widzę, że nie każdy jeszcze mnie rozumie

http://img163.imageshack.us/f/15548420.jpg/ na tym obrazku mam gumke ustawioną na jeden pixel tylko, że gumka jest okrągła chociaż jest ustawiona na 1px i jak kliknę na obiekcie to to kółko ustawione na 1px wyciera mi aż 4 pixele z obiektu a nie 1. Chcę ustawić gumkę tak, żeby zamiast tego kołka był kwadracik wielkości jednego pixela.

http://img547.imageshack.us/f/62144623.jpg/tutaj klikam na gumkę pootem na ołówek i ustawiam na 1px i potem znowu na gumkę ale to mi rysuje a nie wyciera. Zatem jak mam to ustawić?

Fiku$miku$ , po pierwsze, to na pierwszym screenie masz wybrane narzędzie background eraser tool , i ono działa jak opisujesz, bo tak ma działać.

Po chłopsku.

Jeżeli chcesz dokładnie zaznaczyć piksel, to musisz użyć narzędzia eraser tool - gumka bez żadnych znaczków (w moim poprzednim screenie widać to wyraźnie. Na pasku narzędziowym, przy gumce masz w prawym dolnym rogu strzałeczkę. Użyj jej i wybierz odpowiednie narzędzie). W opcjach narzędzia masz wtedy do wyboru:

Brush - wybierasz wielkość pikseli (działa przy brush i pencil)

Mode : - brush (zaznacza więcej pikseli); pencil (zaznacza dokładnie); block (kwadrat o stałej wielkości. Wielkość/dokładność usuwanego pola zależy od powiększania lub zmniejszania obrazu)

No to jeszcze raz, PS CS4 - otwierasz photoshopa, otwierasz obrazek, klikasz na pędzle. W menu rozwijanym masz pędzle kwadratowe które wybierasz, następnie wybierasz odpowiadający Ci pędzel, klikasz na gumkę, popwinieneś mieć gumkę kwadratową - gumka zachowuje kształt wybranego pędzla. To tyle, powodzenia i nie mów że nie masz takich opcji… [-X