Szczeniak, złamany kieł - czy odrośnie?

Witam. niedawno podczas zabawy mój 3,5 miesięczny owczarek złamał sobie górny kieł. Czy ten ząb mu jeszcze odrośnie?

Google naprawde nie gryzie jak ten szczeniak :wink:

Nie wiem skąd ten cytat pochodzi, lecz jest bardzo odkrywczy: psie zęby mleczne wypadają u psów :o Już myślałem, że u kotów :smiley:

To samo co powyżej google nie gryzie.

I może odkryć jeszcze przed Tobą wiele jeszcze ciekawszych rzeczy :stuck_out_tongue:

Pojęcia nie mam. W kulturze anglosaskiej wypadnięty ząb należy trzymać pod poduszką, żeby raczył odrosnąć. Ale ten owczarek może być niemiecki, a co gorsza nie mieć poduszki. No nie wiem, wszytko wskazuje na to, że już szczerbatym będzie.

jak mój kot miał pare miesięcy to też mu kiełki wypadały :slight_smile: fajnie wyglądał z jednym ale potem mu wyrosły stałe, wiele od zwierząt sie nie rożnimy pod względem fizjonomi czy reakcji organizmu :slight_smile: wkońcu ssak to ssak :wink: jak nam wypadaja zeby jak jesteśmy mali to każdemu innemu ssakowi jak mniemam też -logika :wink:

Młody pies gubi zęby,coś jak małe dziecko,też ma zęby mleczne,te wypadają i wyrastają stałe,proces zmiany uzębienia może trwać nawet 12 miesięcy - tak znalazłem przez Google

http://sheila-retriever.blog.onet.pl/20 … szczeniat/

Nowe stałe zęby są silniejsze,zobaczysz,że pies pewnie gryzie,czy trzyma przedmioty i nie tak łatwo mu je wyrwać

Oj gryzie, gryzie - inaczej by sobie nie połamał.

Ja tu nie piszę o naturalnym wypadaniu zębów tylko złamaniu kła. Pies w trakcie zabawy ułamał sobie kieł i nie ciekawie to wygląda. Wystaje tylko szczątka zęba ponad dziąsło. Skoro i tak by wypadł to nie ma problemu. Bardziej martwi mnie to czy istnieje możliwość czy mógł naruszyć sobie coś u nasady zęba…

I czego ty oczekujesz od internetowego forum o programach? Że potęga internetu odpowie na twoje rozterki? Nawet zdjęcia nie wrzuciłeś. Złamał, się trochę wystaje, trochę nie i temu podobne ogólniki.

Ale chcesz, masz diagnozę: Idź ze zwierzem do weterynarza.

Hmm…Na przykład tego, że ktoś miał podobny przypadek?

Jeśli coś zostało,to zostaje tylko vet

Jak szczeniak ma 3 miesiące to jest najprawdopodobniej ząb mleczny który wypadnie i na jego miejsce wyrośnie stały.