Szeroka, lekka myszka

Może ktoś podrzuci propozycję myszki, która ma chwyt pozwalający wygodnie ją przenosić (bo ja się trochę wiercę na podkładce, nie mam za dużo miejsca). Zależy mi, żeby była szeroka, a od strony małego palca mógł chwycić za myszkę również serdeczny. Te wszystkie płaskie wypustki na spodzie myszki, które chyba mają być podparciem dla dłoni/palców tylko utrudniają wygodny chwyt, więc lepiej żeby ich nie było.
Może być bezprzewodowa - chyba nawet taka byłaby lepsza. Nie znam się na tych sensorach, ale dobrze, żeby kursor nie przeskakiwał przy odrywaniu od podkładki, czyli laser? Ważne też, żeby miała możliwość zmiany czułości z poziomu przycisku na myszce, bo często z tego korzystam.

Z racji, że @lordjahu trochę tego przez warsztat przerzucił, to może coś podpowie? :wink:

edit.
Aha, dwa przyciski pod kciuka muszą być, bo bez nich nie potrafię nawigować po stronach internetowych :wink:

edit.2
Zastanawiałem się też nad myszką wertykalną… ale mam obawy jak się na tym pracuje.

Jaki budżet?

Rozsądny :wink:

Żeś pomógł - kwotę podaj.

Nie zastanawiałem się nad kwotą. Jak podam za wysoką, to będą ludzie szukali coś w okolicy, zamiast zaproponować tanią i dobrą :wink:

Na której do tej pory pracowałeś? Postaram się coś Ci znaleźć.

Popatrz na Mionix Castor (taniutkie) albo jakiegoś SteelSeries Rivala (cena zależy od konkretnego modelu).

Teraz mam coś jak


ale jeszcze większy badziew, kupiony przy okazji zakupów spożywczych :joy:

Miałeś doświadczenie z tymi wertykalnymi myszkami? Sprawdza się to w codziennym zastosowaniu? Da się na tym grać?

To raczej pod kobiecą rękę z tego co widzę. Takie malutkie wąziutkie myszki. Po jakimś czasie boli mnie dłoń od takiego jej kurczenia, dlatego chciałem szeroką myszkę, lub właśnie wertykalną, która ma szerszy uchwyt i wydaje się wygodniejszy.

Wertykalne są spoko do pracy ale do zabawy bym ich nie brał - da się grać, ale przy dynamicznych ruchach za mało się to zda. Myślę że fajnym wyborem byłoby coś ze stajni Logitecha - G102 lub G502 - szczególnie jeśli chodzi o granie.

Ta wygląda całkiem wygodnie. Ma szeroki uchwyt od strony małego palca. Wygląd trochę przekombinowany, ale to szczegół. Boję się tylko, czy ten przycisk z celowniczkiem pod kciukiem nie będzie przypadkowo wciskany przy przekładaniu myszki? :thinking:

Możesz go sobie odpowiednio skonfigurować lub wyłączyć w dedykowanej aplikacji. Masz zamiar grać w wieloosobowe gry akcji?

Nie. Jak ja już w coś gram, to częściej jakiegoś single player rpg :wink: dlatego myślałem nawet nad myszką bezprzewodową, bo istotniejsza jest dla mnie wygoda niż super precyzją czy mikro latencja.

Myślałeś może nad razerem? Bryła myszy powinna Ci podpasować. Ja jestem mega zadowolony. Najpierw miałem Deathaddera teraz mam mambę i już nie chciałbym żadnej innej myszki. Wygoda i sensor stoją bardzo poziomie. Teraz w dobrej cenie z kodem “urodziny” wychodzi w fajnej cenie.

Hmm, to w takim wypadku zostanę przy G502, ale dorzucę też być luknął na:

  • G305
  • G603
  • G903
    moim zdaniem najlepsze do grania i pracy biurowej

Castor:
Długość 129 mm
Szerokość 71 mm
Wysokość 40 mm
Waga 100 g

Logitech G502 Hero:
Długość 132 mm
Szerokość 75 mm
Wysokość 40 mm
Waga 121 g

Dzięki za info @CezarJuliusz
Chyba zdecyduję się na G502 (zawsze byłem zadowolony z akc logitecha), chociaż mogłaby być w cenie Mionix :wink: bo nigdy jeszcze tyle nie wydałem na myszkę :joy:

@Karmelowo Cena fajna, ale nie ma przycisku do zmiany czułości, a jest to dla mnie istotna funkcjonalność.

Dzięki za radę @lordjahu. Gryzoń jest świetny, przyciski pracują obłędnie, wykonanie nienaganne, a to co potrafi jej rolka jest niesamowite! :smiley: Co prawda nie jest taka szeroka jak chciałem, a to był główny powód zmiany, no ale i tak się cieszę że zmieniłem. Jak mam teraz porównanie, to dopiero widze, z jakim badziewiem się męczyłem wcześniej :smiley:

ps.
Jeśli ktoś szuka szerokiej myszki jak ja, to należy wiedzieć, że producent “wprowadza w błąd” podając wymiary. Rozstaw palców pomiędzy kciukiem a małym to jest 60 mm, może kilka więcej, a w te 75 mm jest wliczone dolne podparcie kciuka: kogo ono obchodzi? :confused: