Szerokość paska START

wczoraj wieczorem niechcący zmieniłem szerokość paska start na dwukrotnie większą. Jak próbowałem tak samo w drugą stronie to już się nie dało bo albo miałem możliwość schowania go całkowicie albo miał szerokość dwóch standardowych pasków!! i teraz pytanie!! czy mogę zmienić jego szerokość w jakiś inny sposób nić przeciągnięcie bo ten jak już wcześniej napisałem nie działa!! wiem że to głupie pytanie ale plis powiedzcie mi jak to zrobić bo to strasznie przeszkadza w użytkowaniu kompa!! nie wiem czy to się przyda ale mam Windowsa XP HE SP2

Pewnie na pasku szybkiego startu masz duże ikomy.

Kiknij prawym myszy na puste miejsce na pasku , odznacz " Zablokuj pasek zadań " i możesz zmniejszyć pasek

nie prawda nie masz racji tak mozna go rozszerzac ale nie tak zeby pasek zadan mial dwukrotny roziaar na pewno masz pozmieniane ustawienia w

kreatorze ustawien dostępu tj menustart/programy/akcesoria/ułatwienia dostepu

Złączono Posta : 07.02.2007 (Sro) 16:25

nie prawda nie masz racji tak mozna go rozszerzac ale nie tak zeby pasek zadan mial dwukrotny roziaar na pewno masz pozmieniane ustawienia w

kreatorze ustawien dostępu tj menustart/programy/akcesoria/ułatwienia dostepu

mam normalne ikony!! a co do drugiej odpowiedzi to gdybym miał zablokowany pasek to bym nie zmienił jego rozmiaru!!

w kluczu HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Explorer

usuń klucz StuckRects2

po restarcie system utworzy klucz na nowo i domyślną wielkość

paska

niestety nie działa!!

prawdopodobnie system zapisał już szeroki pasek do ntuser i teraz taki jest dla niego domyślny; próbuj “ręcznie”, sam miałem na początku

moich zmagań z xp taki problem, ale szybko sobie poradzilem;

trzeba chyba przesuwać separator do skraju ekranu i potem w dół, za

którymś razem się uda

Zmiejszanie paska szybkiego uruchamiania :

Odblokować pasek

Jeśli ikony na pasku są pod ikoną '‘Start’'przesunąć dolny separator [pionowa kreska] w prawo , [zrównac z kreską znajdującą sie za Startem] , zmniejszyć pasek . Jeśli separatora nie ma za ikoną Start dolną kreskę pszesunąć w prawo i podnieść do góry za ikonę Start .

dzięki wielkie!! ten ostatni sposób zadziałał !!