Szerokość paska start

Witam !

Od kilku lat zwykłem, pracować na komputerze który pasek zadań z menu start ma ulokowany na boku ekranu, a nie na jego dole czy górze. Problem polega na tym, iż w Windows Xp można było ustawić minimalną szerokość paska taką, że mieściła się jedynie mała ikonka. Poprzez takie zminimalizowanie paska menu start, było reprezentowane nie przez przycisk “start” a przez ikonkę flagi windows. W Windows 7 jedyne co można zrobić, to ustawić pasek po boku jednak jego szerokość musi być co najmniej taka, żeby zmieścił się cały napis “start”. Czy istnieje jakiś sposób na zmniejszenie szerokości paska do jednej ikony ?

Dziękuję z góry za pomoc !

Pozdrawiam !

Nie bardzo, jest to zdeterminowane marginesami użytymi w Aero msstyles, możesz poszukać alternatywnego stylu np. na DeviantArt, ze zmiennymi szerokościami, ewentualnie spróbować znaleźć odpowiednią wartość w rejestrze.

Zajmuję się msstyles w sumie na co dzień, nigdy nie szukałem rozwiązania tego problemu, jednak mogę spojrzeć jak to wygląda od strony praktycznej, mogę zmodyfikować oryginalny plik Aero I stworzyć dla Ciebie kompozycję, która będzie odpowiadać Twoim wymaganiom, wiąże się to jednak z potrzebą z patchowania plików systemowych, w celu włączenia obsługi niecertyfikowanych stylów wizualnych, jednak niczego nie obiecuję, zdarza się że pewne wartości dla msstyles są “twardo kodowane” zmiana ich jest “prawie” niemożliwa…

O to chodzi?

Sprawdziłem w msstyles, nie ma możliwości zmiany tej wartości w celu zawężenia paska zadań…

Potem sprawdziłem w Google i wygląda na to że sposób podlinkowany przez kolegę @Fanboj O to jedyny działający sposób…

EDIT

Zainteresuj się tym postem, koleś napisał skrypt i tłumaczy jak zmusić go do uruchamiania podczas startu systemu http://windows7forums.com/windows-7-des … post218136

Witam !

Sposoby jakie mi podaliście działają. Właśnie taki rezultat mi chodziło, chociaż muszę mieć aktywne aero, ponieważ, na wyglądzie klasycznym jaki preferuje, sam pasek się kurczy jednak sam przycisk start nie …

Szkoda, ze na W7 trzeba takie karkołomne akrobacje przeprowadzać …

Dzięki za pomoc !

Pozdrawiam !

Aero można tak okroić, że nie będzie istotnej różnicy w wydajności między nim a wyglądem klasycznym.

http://imageshack.us/photo/my-images/85 … tuumes.jpg

Wydajność nie jest problemem. Przy dzisiejszych komputerach i tak są to niezauważalne różnice. Właściwie komputer pośledniej klasy z marketu jest wstanie obsłużyć sprawnie aero. Mi tutaj chodzi głównie o walory estetyczne i praktyczne. Wbrew pozorom pracując nad czymś konkretnym im mniej rozpraszaczy tym lepiej. Co innego codzienne korzystanie i przeglądanie Internetu, a co innego praca i skupienie. Niemniej dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam!

Tutaj znajdziesz tutorial jak zmienić/pozbyć się tekstu z orba na pasku zadań gdy korzystasz z klasycznego theme http://win.downloadatoz.com/tutorial/45 … ows-7.html (W WOT ta witryna ma słabą reputację, choć wiem że hack tam pokazany działa…)

Byłem podobnego zdania, ale właśnie okrojone, czarne Aero w moim odczuciu bardziej nadaje się do pracy niż nieśmiertelny klasyk z czasów NT. Mniej świeci interfejsem po oczach i czasem oszczędza miejsce na treść okna, choćby z powodu oszczędzania miejsca zajmowanego przez pasek tytułu.

Mam system Windows XP Home Edition. Za sprawą wnuczka pasek zadań znalazł się po lewej stronie w położeniu pionowym. Udało mi się go sprowadzić do poziomu u dołu ekranu, ale jest dwa razy szerszy i nie mogę go odchudzić. proszę o radę jak to zrobić. Jeśli nie sprawi to kłopotu to wskazówki proszę podawać jak to się mówi krok po kroku, dla mniej zaawansowanych. Dziękuję za zrozumienie.

@posejdonxxl

Kliknij na pasku zadań prawym myszy-> jeżeli jest zaznaczona opcja “zablokuj pasek zadań” to odznacz ją (jeżeli jest bez “ptaszka” to pomiń ten krok)-> gdy pasek będzie odblokowany najedź kursorem na jego górną krawędź-> kursor zamieni się w taki symbol :arrow_up_down:-> gdy to nastąpi kliknij i przytrzymaj lewy klawisz myszy-> ściągnij pasek w dół-> powinien wrócić do normy-> następnie znowu kliknij pasek prawym myszy i postaw “ptaszka” przy “zablokuj pasek zadań” :wink: