Szkła z cylindrami - kręcenie w głowie

Witam 

Chciałem się zapytać o szkła z cylindrami. Co roku chodzę do okulisty. i rok temu dostałem szkła z cylindrami, pochodziłem w nich może z tydzień czasu i zmieniłem na zwykłe szkła bo kręciło mi się w głowie.

Tydzień temu byłem u nowego okulisty i zobaczyłem na recepcie że znowu mam cylindry. Czy wrócić do lekarza żeby zrezygnować z cylindrów? Czy to jest tylko kwestia przyzwyczajenia do nich? Chodzi mi o te kręcenie w głowie.

Może być źle dopasowana moc, w co wątpię. Niemniej do cylindrów należy się przyzwyczaić - mnie zajęło to parę dni, niektórym znajomym powyżej tygodnia. Aczkolwiek należy powiedzieć na kontroli, że kręci Ci się w głowie - to istotna informacja :!: Ogólnie jeśli dwóch okulistów przepisało Tobie cylinder, to nie bez powodu. Szkoda psuć wzrok własną samowolką.

Hej,

Tym bardziej, że nieleczony astygmatyzm może mieć naprawdę poważne konsekwencje. Mnie przyzwyczajenie się do cylindrów też troszkę zajęło. Ewentualnie możesz udać się do optyka i poprosić o sprawdzenie, czy szkła, które masz w okularach na pewno są takie, jakie zlecił okulista.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Powiedz okuliście, ze w poprzednich cylindrach kręciło CI sie w głowie i nie byłeś w stanie chodzić to może przepisze słabsze cylindry. Lepiej częściowo to skorygować niż mieć okulary, w których nie jesteś w stanie chodzić. 

 

Sam mam spory astygmatyzm na 1 oku i po prostu w kolejnych okularach jakie będę sobie robił mam powoli dochodzić  siłą korekcji do wady. 

Też dostałem kiedyś cylindryczne, miałem wrażenie że jestem o metr niższy, chodziłem w nich może z rok/dwa, poszedłem do innego okulisty i się za głowę łapał, dlaczego miałem cylindry.

Im większa różnica w cylindrach miedzy oboma oczami tym większe prawdopodobieństwo ze bedzie w głowie sie kręciło

A czy to przejdzie ?

A jak długo to się objawia już?

Hej,

Tak, po kilku dniach powinieneś się przyzwyczaić i zawroty głowy powinny minąć.

Pozdrawiam,

Dimatheus