Szkło hartowane

(Nexan) #1

Witam założyłem szkło firmy Benks do galaxy s9. I teraz mam problem gdy naciskam na krawędzie nie ma dotyku nic się nie (naciska) i słuchać takie chrupnięcia,
Czy to może być źle naklejone szkło ? I czy może to popsuć dotyk w telefonie ?
Szkło mogę przesunąć

(daras28-82) #2

Może raczej kiepskie szkło, jak nie ma bąbli pod szkłem to obstawiam że badziewie kupiłeś.
Swoją drogą dziwne bo nawet te za 2 złocisze z allegro nie sprawiają żadnych problemów.

(Nexan) #3

Badziewne raczej nie bo pisałem z pracownikiem 3mk i polecił mi szkło Benks. Podobno jest to taka wada tych zaokrąglonych krawędzi.
A wiesz może czy gdybym kupił folie to by tego nie było ?

(daras28-82) #4

Nie mam pojęcia ale raczej niewiele ryzykujesz.
To koszt dosłownie kilka złociszy.

(Domker) #5

Większość szkieł do m. in. do S9 nie ma warstwy silikonu tylko jakiś rodzaj kleju (dlatego da się je przesunąć) i niestety bywa, że nie dochodzi na zaokrągleniach, a szkło jeżeli jest jakaś rozbieżność Ci się nie dopasuje. Jak byś się przyjrzał to przy mocnym białym świetle (nie dziennym tylko ze świetlówki) miejscami jest taka “tęcza” i widać jak na dłoni w których miejscach szkło nie dolega.

Ze szkiełek to Samsunga to weź sobie z firmy Nilkin, powinno być ok.
Folię też kleiłem, ale raz, że bardzo często zostają bąble, szczególnie przy zaokrągleniu i w okolicach głośnika, a dwa to taka folia szybko się rysuje i telefon wygląda nie estetycznie.