Szkodliwość fali z internetu radiowego

Witam!

Otóż dziś do mojego domu zawitali pewni osobnicy :smiley: którzy chcielby zamontować antene od internetu radiowego i ode mnie przesyłać sygnał dalej w świat do innych klientów…

Tyle że ja chciałbym sie dowiedzieć czy takie coś nie jest szkodliwe dla zdrowia mojego i innych w okolicy :smiley: czy może to spowodować/wywołać jakieś choroby itp + czy są jakieś przeciwwskazania…

Szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego jest potwierdzona ale zakres jej szkodliwości nie jest do końca znany.

Prawdopodobnie anteny i inny sprzęt, które u Ciebie chcieli by zainstalować nie promieniują w dół czyli nie będziesz narażony na ich działanie (lub tylko w bardzo minimalnym stopniu).Jeśli się zgodzisz na tą instalację to sprawdź czy wszystkie elementy tej instalacji spełniają odpowiednie normy (np posiadają znak CE) a nie jest to tania, kiepskiej jakości “chińszczyzna” lub “garażowe samoróbki”

dowiedziałem sie że jest pewien zakres promieniowania tych fal i wynosi on ok 0,08 W/kg… czy można to jakoś sprawdzić ??? jeśli tak to czym???

WAT na kilogram? To określenie jakiejś dopuszczalnej mocy (fal) na kilogram wagi ciała? Nie wiem czy w tym przypadku ma to jakieś zastosowanie, może wypowiedzą się specjaliści w tym temacie.

Każde z tych urządzeń powinno pewnie posiadać jakąś notę informacyjną w której podane są szczegóły dotyczące zasad instalacji w pobliżu siedzib ludzkich.

Tak jak pisałem wcześniej - musisz sprawdzić czy wszystkie urządzenia posiadają wszelkie ważne i aktualne certyfikaty, zezwolenia i dopuszczenia do instalacji w takim zastosowaniu jak u Ciebie oraz czy nie są te urządzenia uszkodzone, stare itp

Pytałeś czy mają zgodę,zezwolenie ?

jeszcze nie :smiley: jutro wpadają montować jeśli sie zgodzę :smiley: a jakie to mają być zezwolenia??

dom jest Twoją (Twoich rodziców) własnością ? jeśli tak to co zaproponowali w zamian ?:stuck_out_tongue:

tak dom jest własnością moich rodziców. w zamian mam neta 2 mb za darmo… chyba sie opłaca nie???

Z antenami bezprzewodowymi dookólnymi i kierunkowymi jest tak że “najciemniej jest pod latarnią”. Nie ważne jaka jest ta antena, może być chińska, może być z paczki po pringelsach, w niepotrzebnej do niczego osi pionowej takie anteny nie promieniują bo ograniczyłoby to ich skuteczny zasięg w kierunkach które faktycznie będą wykorzystywane.

Co do tego neta to zależy jaki upload i zależy jakie są ceny w twojej okolicy no i oczywiście jak jest z konkurencją.