Szkodliwość urządzeń BT

Cześć, zastanawialiście się nad szkodliowością słuchawek BT ? kupiłem z aliexpress MI air dots są świetne tylko czy ktoś zastanawiał się nad jakimiś normami bezpieczeństwa? przeczytałem w internecie że naukowcy kwestionują produkt airpodsy co do szkodliwości i będą wprowdzać jakieś wyższe wymagania. Więc jak to się ma do chińskich odpowiedników? gdzie pewnie normy są o wiele niższe?

Przez kilka lat korzystałem z smartwacha gear 2 , teraz kupiłem watch’a ale zastanawiam się czy to też nie szkodliwe.
Zastanawialiście się nad tym? co myślicie

Myślę że życie jest śmiertelną chorobą, więc

2 polubienia

Cześć, nie.

Nie.

Ja bym się bardziej przejmował materiałami wykonania. Ucho jest dość wrażliwym organem.


Plus widmo zapalenia ucha (ale nie wskutek używania BT jako takiego, tylko słuchawek dokanałowych).

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie dosc ze smiertelna to przenoszona droga plciowa :slight_smile:

Każde urządzenie wifi, BT etc trzymane bezpośrednio na/w ciele emituje trochę promieniowania. Każda długotrwała ekspozycja jest czynnikiem potencjalnie szkodliwym, i słuchawki w głowie grożące nowotworem i telefon w kieszeni, który może potencjalnie wykastrować.

Dlatego jak masz możliwość telefon na stolik i muzyczka z laptopa.

Produkcja elektrośmieci jest szkodliwa dla środowiska, więc dla ludzi jak najbardziej też.

Takie zakrywające ucho też wzmagają namnażanie bakterii, czyli trzeba by iść w “przewodnictwo kostne”?

W duuuużo mniejszym stopniu (wybieraj konstrukcje “oddychające”). W każdych słuchawkach natomiast występuje ten sam problem - atak narządu słuchu decybelami (ale to już cecha “osobnicza” :wink: ).

Pytanie czy używanie słuchawek BT jest bardziej szkodliwe niż rozmowy przez telefon??? ;( no i kwestia tych airdotsów czy chińskie wynalazki spełniają jakiekolwiek normy , no bo wiadomo że apple czy samsung musi spełniać europejskie.

Obie czynności są równie szkodliwe - czyli zupełnie nieszkodliwe z punktu widzenia emisji promieniowania niejonizującego.

1 polubienie

Prędzej wpadniesz w tych słuchawkach pod samochód niż dostaniesz od nich raka (jeśli o to w zawoalowany sposób pytasz). MI air dots nie są chińskim wynalazkiem do smażenia zawartości głowy mikrofalami BT.

1 polubienie