Szkoła i zachowanie

Witajcie … Być moze to głupie pytanie, ale muszę Was o to spytać. A więc uczęszczam do szkoły zawodowej, pierwsza klasa i chcą mi wystawić na koniec roku zachowanie naganne… I tutaj sie nasuwa pytanie czy z takim oto zachowaniem normalnie się zdaje do następnej klasy? Bo się boje … Oceny mam normalne. Nie mam zadnej lufy a ni nic i dlatego pytam Was… Moze mieliście juz styczność z czymś takim ?

Niewiem jak jest w twojej szkole, ale ja chodzę do gimnazjum i na nagannej się nie zdaje. Przeczytaj regulamin szkoły.

u mnie w technikum jest tak:

pierwszy rok z naganą - przechodzisz

drugi rok z naganą - rada decyduje

trzeci rok - zostajesz

Zapytaj wychowawcę, on na pewno Ci odpowie

Powiem tak, u mnie wychowawczyni twierdzi, że z nagannym sie nie zdaje. Ale ja tylko mam dużo godzin nie usprawiedliwionych, nie mam żadnych nagan ani uwag w dzienniku, żadnych skarg…

na pewno jest tak jak kolega napisał. to ogólnopolski system.

Tylko, że moja szkoła jest dwuletnia :stuck_out_tongue:

Nie ma żadnego ogólnopolskiego systemu oceniania z zachowania. Ogólnopolska jest tylko skala ocen z zachowania. Reszta jest zawarta w wewnątrzszkolnym systemie oceniania WSO.

w każdej ponadgimnazjalnej szkole z nagannym zachowaniem się przechodzi, więc nie wiem o co się kłócisz skoro sam chyba nie wiesz.

kolego wirles , dowiedz się w sekretariacie i rozwiejesz swoje wątpliwości i przy okazji fiesta ,

Hehe dzięki wszystkim za pomoc. Ciekawi mnie tylko jedno jeśli się nie zdaje z nagannym, to ładnie się urządziłem:/

U mnie w gimnazjum jest tak:

1 nagana na koniec roku - przechodzisz

2 nagana na koniec roku - zostajesz :stuck_out_tongue:

No więc tak wg najnowszych przepisów:

1 naganna nie ma wpływu na promocję

2 z rzędu decyzja należy do Rady Pedagogicznej

3 z rzędu automatyczne nie promowanie do klasy programowo wyższej, bądź nie ukończenie szkoły.

Nie wiem jak sprawa wygląda w szkołach dwuletnich, więc musisz się zapoznać z WSO. Natomiast tak jak wspomniałem wcześniej kryteria otrzymania oceny nagannej zawarte są w tymże WSO.

http://www.men.gov.pl/content/view/171/47/

Taaaaaa , wcale nie prawda !!

Jak się ma jedną naganną to się zda ale jak się ma dwie to już nie !!

np. w pierwszej klasie możesz mieć naganną ale jak będziesz miał w drugiej to siedzisz niezależnie od ocen — tak mówili jakieś 3 miesiące temu w telewizji

Łukasz14

tak masz racje tak teraz robią

Czytaj ze zrozumieniem, może nie oznacza że musi. 3 naganna z rzędu dopiero skutkuje automatycznie.

W telewizji tez mówili że Polska wygra z Niemcami na ME i co z tego ??

Podałem ci podstawę prawną.

:stuck_out_tongue:

fiesta

no , tak teraz robią w naszej Rzeczpospolitej :wink:

ale nawet gdyby ktoś miał średnią ok. 4.5 i miałby trzeci lub czwarty raz naganną i tak by zdał na warunkowym :slight_smile:

Czyli rozumiem, że mam się nie martwić o te zachowanie?

Nie; tylko się popraw w przyszłym roku :stuck_out_tongue:

Masz rozumieć że najwyższa pora na zapoznanie się z jednym z wazniejszych dla każdego ucznia dokumentów w szkole jakim jest WSO.

wirles

No ja nie wiem ja bym się martwił na twoim miejscu, nie zależnie czy bym zdał czy też nie