Szkoła wojskowa

Chciałbym was prosić o pomoc. Czy warto wiązać przyszłość z wojskiem? Otóż zastanawiam się do jakiej iść szkoły średniej. Wiem że na pewno to będzie ogólniak bo chce iść na studia, ale co do profilu jestem w kropce. Jeden z nich to będzie mat-fiz informatyka i Angielski. a ten drugi to szkoła wojskowa (geografia i Angielski). Dużo ostatnio o niej myślę. Mam tyle samo ludzi co mi ja doradzają co odradzają. Oczywiście chciałbym się kształcić a nie być zawodowym szeregowym. W moim zasięgu są szkoły : 8 batalion desantowo szturmowy w Tymbarku, LO 9 im Sybiraków ( profil wojskowy) i szkoła lotnicza w Dęblinie. Bardzo był bym wdzięczny jeżeli by mi ktoś powiedział na jaki kierunek we wojsku się udać, chciałbym wysłuchać waszych (poważnych) opinii.

Zależy na co cchesz iść na studia, bo w teorii to jest tak że ogólniak przygotowuje cię na studia… a w parktyce jest tak że oceny z ogólniaka się nie liczą i wiedza z ogólniaka przydaje się tylko w niewielkim stopniu.

Właśnie rozmawiałem z uczniem szkoły w Dęblinie i szkoła lotnicza odpada do 185 cm a ja mam 198cm :stuck_out_tongue: Ja chce się kształcić w kierunku wojskowym, iść na studia

no to ja bym polecał jakies technikum (elektronik/mechatronik/informatyk) a potem WAT w Wa-wie (Wojskowa Akademia Techniczna)

http://www.wat.edu.pl/

berbeluh : polać mu :smiley:

Lub Liceum -> informatyka/matematyka/fizyka -> WAT , na wacie dobrą stołówke mają :slight_smile:

tu moje pytanie - czy ktos kto dobrze zna matme i sie tam dostanie, a nigdy w ręce lutownicy nie mial da sobie tam rade ?? (nie mówie o sobie :wink: )

berbeluh : zależy na co idziesz ale jeżeli wybierasz się na cybernetyke to tam nie ma problemu z tego co słyszałem :slight_smile:

Chciałbym się zapytac czy szkoła wojskowa w deblinie jest bardzo wymagająca ,czy trzeba być kujonem zebys sie tam dostac.I jaki jest próg puktowy w tym roku a jeszcze jedno jakie sa testy sprawnościowe na poczatku >Z GÓRY DZIĘKI :smiley:

Ale archeolog się znalazł :wink: No ale nic. Kiedy w 93r. ja startowałem do OLL w Dęblinie to z grupy 25 osobowej po dwóch dniach badań zostało nas trzech a i tak potem segregowali kto do jakiej klasy. Nie wiem jak to teraz wygląda ale na pewno obniżyli wymogi. Jednak i tak nie jest łatwo się dostać a zdrowie to naprawdę podstawa. Jeśli jednak jesteś zdecydowany na ten kierunek i chciałbyś zostać pilotem to proponowałbym ogólniak z rozszerzoną mat-fiz i potem do Wyższej Oficerskiej. Liceum lotnicze wcale nie ułatwia dostanie sie do Oficerskiej a jeśli się okaże że za jakiś czas zmienisz zdanie co do lotnictwa wojskowego (wiele osób tak ma) to będziesz sobie w brodę pluł że zmarnowałeś kilka pięknych lat.