Szpiegowanie/Telemeria jak usunąć


#1

Witam ostatnio doszedłem do wniosku iż, zacznę walczyć z telemetrią, szpiegowaniem jak to jest tylko możliwę. Na wstępie chciałbym prośić zeby ktoś mi podał które akutalizacje z Win7 mogę skasować, chodzi mi o telemetrię, tak żeby zrobić to bezpiecznie.

Secundo używam chrome bardzo sobie go chwalę ale wiem że też strasznie szpieguję czy jest jakaś równie szybka tak dobra przegądarka?

Tresz używam wyszukiwarki google czy zmiana na duckduckgo jest wolna od szpiegowania?

Quatroo może mi ktoś podać listę programów które najbardziej szpiegują i wysłają najwiecej informacji od użytkownika, z własnego doświadczenia wydaję mi się, że antywirus jest taka kopalnią.Np. używam czesto skype. 

 

Program którego na pewno nie skasuje to Steam

 

Make America Great Again

SKASOWAŁEM FACEBOOKA, znaczy dezaktywowałem go ale wczesniej skasowałem wszystkei aktywnosci i znajomych i mam puste konto.

Tak samo poleciał instagram, na razie szkoda mi konta youtube ale w sumie jedynie dlatego że bez loginu czasami content jest zablokwany znaczkiem 18+

dodatkowe pytanie mam email na stronie outlook.com i teraz moje zapytanie czy jest jakas w miare sensowana alternatywa ktora by nie szpiegowała za mocno?


(ybu) #2

http://www.dobreprogramy.pl/Usuwamy-rozszerzona-telemetrie-z-Windows-7-i-Windows-8.1,News,66039.html

http://www.dobreprogramy.pl/kszere/Eliminujemy-inwigilacje-Microsoft-i-telemetrie-z-Windows-78.1RT-8.1Server-2012-R2Server-2008-R2-SP-poradnik,67256.html


#3

dzieki za linki, chociaz z drugiego sie boie skorzystac bo ludzie marudza w komentarzach ze kasuje tez inne rzeczy oprocz telemetrii.


(Bogdan_G) #4

Weź firefoxa. Przynajmniej można wyłączyć telemetrię w about:config

https://s29.postimg.org/fl90274bb/ascreen227.png

Folder z zapisem telemetry ping (w folderze profilu) pusty:

https://s29.postimg.org/bgovz199j/ascreen228.png

Nawet geolokalizację.

W about:config ustawia się:

geo.enabled  false

W dodatku obowiązkowo rozszerzenie disconnect - dość dobrze ogranicza szpiegostwo.

Na tej stronce do wysyłania obrazków, to widać, że ikonka disconnect blokuje 84 elementów http://prntscr.com/e3dlbw

Trochę pozwalam mozilli, bo mam ustawione zgłaszanie awarii , czy raport o zdrowiu, ale w opcjach zaawansowanych, też trzeba upilnować, żeby odznaczyć telemetrię:

https://s28.postimg.org/67x4adwpp/ascreen230.png

Gdy internet explorer wyłączony w funkcje systemu windows, a firefox jest domyślną przeglądarką w systemie, to można się trochę upilnować.

 

 

 


#5

dzięki za info ogarne to wieczorkiem, ludzsika pomocy w innych kwestiach elo.