Szpiegujące GG?

Witam,

mam takie pytanie. Ostatnio moi głupi i niedorozwinięci koledzy powiedzieli mi, że zainstalowali u mnie sondę szpiegowską i widzą co piszę przez GG. Nigdzie w necie nie znalazłem nic o tym. Czy taka sonda w ogóle istnieje? Skanowałem komputer anti spyweare i wykrył Gadu Gadu coś tam więc to usunąłem. Czy mogę być teraz bezpieczny? W jaki sposób sprawdzić czy ktoś mnie nie szpieguje?

Jeśli już to był to keylogger, czyli rodzaj wirusa, który rejestruje wprowadzane znaki. Przeskanuj kilkoma skanerami antywirusowymi. Jeśli nic nie znajdą to możesz być spokojny.

I jeszcze jedno: oprócz antywirusa można się w banalny sposób zabezpieczyć przed tego typu wynalazkami dla GG. Wystarczy zainstalować jakikolwiek inny komunikator z obsługą sieci GG i na nim łączyć się z siecią :slight_smile:

Przeskanuj kompa programem spyware doctor :slight_smile:

Bajery… :slight_smile:

Tematy :

viewtopic.php?f=21&t=250909

viewtopic.php?f=2&t=250327

viewtopic.php?f=2&t=250948

Przeczyść komputer np. CCleanerem i przeskanuj programami wymienionymi w ostatnim temacie.

Jeżeli to wszystko zrobisz to faktycznie Twoi koledzy są ,niedorozwinięci" i kichaj na nich… :slight_smile:

Tak jak mój przedmówca napisał, przeskanuj komputer za pomocą darmowego [spyware Doctor Starter Edition].

Dodatkowo daj logi z z HJ według [tych zasad]. Instrukcję obsługi HJ znajdziesz [TUTAJ].

Daj logi tak jak pisze @rokko i będziesz pewny na 1000%.

Również przeskanuj komputer proponowanym przez niego programem - miałem i jest dobry.

Osobiście twierdzę że wystarczy zablokować ,niedorozwiniętych kolegów - super userów".

przeskanowałem tym programem i nic nie wykrył. Więc chyba to był tylko głupi żart =P~

Zablokuj tak jak pisałem oraz inni - wystarczy. To był głupi żart??? - nie to nie był żart i to powinno być karalne.

właśnie sam dokładnie nie wiem, bo oni robią różne rzeczy, na przykład jak zmieniam status na dostępny, to tworzą drugie konto i piszą do mnie podając się jako super dziewczyny itp. Już mi nawet powiedzieli przed chwilą jak tą sondę zneutralizować, ale nie będę tego robił, bo kazali zmienić hasło na jakieś inne podane przez nich. :frowning:

ile ty masz lat ze przejmujesz sie takimi rzeczami,zrób skanowanie antywirusem to takie rzeczy na pewno wykryje

I powiedz im że nie istnieje takie coś jak sonda hahahahhahahahahah … Ile twoi koledzy mają lat że takie głupoty piszą

Prawdopodobnie twoi koledzy robią se z Ciebie jaja :slight_smile:

Nie prawdopodobnie tylko na 100%, jak ja bym miał takich “kolegów” to bym im wirusa posłał przez gg, i powiedział że to jakiś referat lub co :twisted: Zresztą, musi im się na prawdę nudzić, żeby takie głupoty wymyślać :expressionless:

W ustawieniach gg jak chcesz, to sobie ustaw żebyś nie dostawał wiadomości od nieznajomych, a ich zablokuj jak ich masz dość :diabel:

alienman , niestety muszę Cię zmartwić, bardzo łatwo można podejrzeć co inni piszą do Ciebie i co Ty piszesz na gadu-gadu. nie ma na to jednak żadnej sondy, a tym bardziej nie mają jej twoi koledzy. ludzie którzy umieją to robić mają ważniejsze sprawy na głowie, a poza tym jest to prawnie karalne. czyli nie masz się czego obawiać

nie sądzę, żeby to było wykrywalne za pomocą antywirusów

Są dwie możliwości …

  1. Jeżeli jesteś połączony w sieci LAN ze swoimi kolegami. Jeżeli tak to mogą podsłuchiwać rozmowy …

  2. Czy odbierałeś od nich jakieś dziwne obrazki, muzykę itp ? Jeżeli tak to możliwe że masz Keyloggera lub Trojana …

A więc jeżeli nie jesteś z nimi połączony do sieci LAN i nie odbierałeś od nich żadnych plików to jesteś bezpieczny !!

nie odbierałem żadnych plików od nich, tylko tak się składa że u mnie w klasie jest 7 chłopaków, więc jak bym ich zablokował to tak jak bym nie chciał się z nimi kolegować i wtedy już w ogóle nie będę miał znajomych.

akurat to, że ich zablokujesz, nie ma żadnego wpływu na to, czy będą Cię szpiegować

tak offtopic. bądź niezależny. bądź sobą.

A jesteś połączony do sieci LAN z nimi ?

nie jestem podłączony do LAN-u.

To niczego się nie bój bo ci nic nie zrobią jak nie odbierałeś żadnych plików od nich i nie jesteś połączony do Sieci LAN

Tyle :slight_smile: