Szpital szaserów pytanie dotyczące możliwości tv lub interne

Witam. Ok 10 czerwca muszę niestety położyć się do szpitala na szaserów do kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii (problem z płucami) Ze względu na to iż w tym czasie są mistrzostwa Euro moje pytanie brzmi czy ktoś leżał w tej klinice i czy tam są telewizory aby móc oglądać mecze podczas tych mistrzostw? Ewentualnie jeżeli nie to jakie metody na obejrzenie tych meczy proponujecie? Dziękuje za odpowiedź

Nie wiem jak z oglądaniem, ale jestem przekonany że w radiu choćby na Polskim Radiu 1 będzie transmisja na żywo meczu.

Laptop z kartą TV (DVB-T) i po problemie.

Radio nie wchodzi w grę. Interesuje Mnie przekaz telewizyjny :slight_smile:

Dodane 10.05.2012 (Cz) 9:50

A coś więcej. Czy można to dokupić czy musi to być specjalny laptop z wbudowana kartą?

Karty TV (DVB-T) są na USB, trzeba tylko wybrać odpowiednią dla siebie (ja korzystam z Gigabyte u8300 - jest to karta hybrydowa: TV analog, TV digital i radio FM). http://allegro.pl/listing.php/search?ca … g=karta+tv

Pozdrawiam

Radio nie wchodzi w grę. Interesuje Mnie przekaz telewizyjny :slight_smile:

Dodane 10.05.2012 (Cz) 9:50

A czy wystarczy taki tuner ze zwykłą anteną wewnętrzną? Chodzi Mi o to czy muszę za okno szpitalne wystawić antenę czy wystarczy np. na parapecie lub łóżku. (nie wiem jak jest z zasięgiem w Warszawie bo jestem z mazur). Zastanawiam się także czy antena musi być zwrócona w konkretne miejsce czy nie ma znaczenia jej wycelowanie. Jeżeli w konkretne to co w przypadku gdy okno szpitalne leży od innej strony niż nadajnik?

W Warszawie to do odbioru wystarczy kawałek drutu a nie antena

:wink:

Ja tam byłem na laryngologii. Jak ktoś sobie przywiózł TV to miał :wink:

Ale masz na myśli laptopa z anteną na USB itp? Jeżeli tak to miałeś tvp 1 i 2 oraz polsat i tvn? Czy możesz Mi odpowiedzieć na moje pytania zadane w wcześniejszym poście o ile się znasz oczywiście.

Dodane 10.05.2012 (Cz) 11:46

Czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania ? :frowning:

Mam na myśli zwykły TV. Ja nie oglądam w ogóle telewizora i byłem tylko kilka dni więc nie brałem ze sobą niczego prócz komórki. Wiem, że w salach w tym skrzydle w którym przebywałem nie było “szpitalnych” telewizorów ale jeśli ktoś chciał to mógł sobie przywieźć własny z tym, że pewnie trzeba to było wcześniej uzgodnić. Na sali na której leżałem był telewizor ze zwykłą pokojową anteną (takimi wąsami V) ze wzmacniaczem, która stała na telewizorze. Na pewno odbierało Polsat i TVN bo ludzie to bez przerwy te głupoty oglądali ;). A co do laptopa to na pewno możesz wziąć ze sobą, tylko co z nim zrobisz jak pójdziesz na jakieś zabiegi czy badania?

masz na myśli kradzieże? Mam linkę metalową do laptopa. Czyżbyś Mi odradzał wzięcie laptopa? Czyli jeżeli nie mam małego telewizora a laptop odpada ze względu na kradzieże to nic innego nie pozostaje jak nie oglądanie meczy polaków :frowning: Lipa

Podczas mojego krótkiego pobytu nic takiego się nie stało ale dokładnie to miałem na myśli. Być może na sali na, której będziesz przebywał będzie już ktoś z telewizorem (tak było w moim przypadku). Być może jest tam jakaś świetlica, zadzwoń i zapytaj.