Szuflada napędu nie wysuwa

Mam nagrywarke kupioną w Vobisie kilka lat temu.Chodzi o model SONY RW DW-Q30A.Klikam przyciskiem na obudowie kompa i nic,to samo gdy klikam z polecenia mój komputer.Gdy klikam otwórz widzę że w napędzie świeci wtedy dioda,ale nie wysuwa … Co robić?Jakieś aktualizacje?Może zepsuła się?

A słysz aby silniczek pracował podczas próby wysuwania tacki?

Na początek spróbuj podłączyć napęd pod inną wtyczkę zasilania, jeżeli to nie pomoże, to proponuję wysunąć raz do końca tackę za pomocą kawałka drutu (wkładasz go w niewielki otwór na przednim panelu napędu i dopychasz do końca), następnie ją zamknąć i spróbować tedy otworzyć napęd przyciskiem (być może coś się odblokuje). Jeżeli to nie pomoże, to chyba pozostaje Ci zajrzeć do środka napędu. Będziesz miał wtedy pewność czy to silniczek umarł, może coś się zablokowało, czy też układ przeniesienia uległ uszkodzeniu.

Jeżeli w środku jest jakaś płyta, to możliwe też że to ona blokuje napęd, ręczne otwarcie napędu powinno wtedy pomóc.

Cos trzaska,jakby chciało otworzyć a nie może … W środku nie ma płyty.Spróbuję drucikiem.

Jeżeli słychać trzaski, to możliwe że zębatka przeskakuje, np. tacka lub koło zębate ma wyłamane zęby. No spróbuj tym drucikiem. Poruszaj też tym napędem i zobacz czy w środku nic nie lata. Jednak coś czuję, że bez rozebrania napędu się nie obejdzie.

Też miałem takie coś, rozwiązanie jest proste… kupić nowy napęd.