Szukam 2 sterowników, karta graficzna problem

Szukam 2 sterowników pod windows 7 32 bit:

do myszki - a4tech opto325 - jak nie ma pod 7 to pod vistę

do karty dźwiękowej - creative sound blaster live! 5.1 digital - jak nie ma pod 7 to pod vistę

Przeszukałem obcojęzyczne fora w poszukiwaniu tech sterów i nie znalazłem.

W menadżerze urządzeń w win 7 jest znak zapytania “urządzenie pci oraz kontroler dźwięku video i gier”.

Zainstalowałem jakiś sterownik od dźwięku i najpierw był bsod później go zresetowałem (kompa) i w trybie awaryjnym instalacja zakończyła się powodzeniem. Gdy uruchomiłem system normalnie i odpaliłem muzykę usłyszałem jeden stały dźwięk (szum) a w tle leciała bardzo cicho muzyka. Nie wiem o co mu chodzi.

Dlatego tez proszę żebyście mi pomogli w znalezieniu tych sterów.

Druga sprawa dotyczy moje karty graficznej ati diamond radeon hd 5770 pcie x16. Wszystkie programy do obróbki 3d - tworzenie zaawansowanych animacji 3d chodzą jak marzenie. Natomiast jak zainstaluję i odpalę jakąś grę 3d (wolfenstein 2009) to resetuje się sterownik karty graficznej “sterownik karty graficznej przestał nieoczekiwanie działać (ale po zamknięciu na siłę gry) powrócił do noramalnej pracy”. Dzieje się tak samo pod xp. Mam najnowsze stery do xp i do win 7. Nie mam pojęcia czemu to nie działa.

Według mnie jest wada samej karty graficznej - wada fabryczna, lub trzeba podkręcić kartę do iluś tam procent. Sęk w tym że nie znam się na podkręcaniu.

Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Co do tych sterwonikow od dzwieku i od myszki. Ja tez mam windows 7 64x i tez mialem problem ze sterami. Probowalem zainstalowac stery pod Viste ale nie dzialaly na necie tez nie ma zapewne sterownikow do tego. Poniewaz do starszych plyt glownych wogole nie ma sterwonikow pod Windows 7. Ciezko to ebdzie zrobic. No ale ja to zrobilem w ten sposob, ze mam 2 dyski na jednym 7 a na drugim XP i na tym XP zainstalowalem wszystkie sterowniki i niewiem jakim cudem 7 z nich kozysta bo po zainstalowaniu sterownikow do karty dzwiekowej itd. na 7 dzwiek sie poprawil.

  1. Czyli sugerujesz że może jak zainstaluję odpowiednie stery np pod vistę na xp od karty dźwiękowej to powinno pomóc?

Tylko gdzie ja znajdę taki sterownik - od visty do tej karty, pod xp?

  1. Też jak ty mam 2 dyski na pierwszym (250gb) jest xp - od kiedy pamiętam - formatowaby x razy, a na drugim jest od niedawna win 7 32 bit - od tygodnia - dysk 1tb. Też system (win 7) sam pobrał z drugiego kilka sterów np: od neta (adapter wi-fi), sterownik od ethernetu - karta przewodowa, stery od płyty głównej, od procka i monitora. Jedyne co musiałem ściągnąć to stery od grafiki. A co karty dźwiękowej to napisałem wyżej.