Szukam anty-virusa

Witam, poszukuje dobrego programu anty-virusowego który będzie działał sprawnie i naprawdę chronił mój komputer

Obecnie najczęściej polecana jest Panda w wersji darmowej. Program jest lekki, skuteczny i stosunkowo prosty w obsłudze.Jej zaletą jest polski i interfejs. Oprócz niej możesz spróbować jeszcze Bitdefender Free lub Avirę oba w wersji darmowej. Uważam ,że nie ma sensu płacić za oprogramowanie zabezpieczające. Najważniejszą rzeczą jest jednak ostrożność i zdrowy rozsądek. Nie należy klikać w nieznane linki, nie wchodzić na nieznane strony i nie otwierać nieznanych plików. To podstawa, bez tego nie pomoże nawet najlepszy antywirus.

1 polubienie

Nie napisałeś jaki masz system bo na Win10 masz wbudowany darmowy Defender. Używam go na lapku już drugi miesiąc i jak na tę chwilę nie mogę narzekać. Nie przymula systemu, działa w tle nie obciążając lapka. Jeżeli twój system jest inny to rozważ propozycje Antar36 plus inne darmowe antywirusy. Musisz sam sprawdzić który z nich najmniej obciąża komputer.

1 polubienie

Jeśli darmowe to tylko Panda Protection lub Kaspersky Free .
Oba lekkie i skuteczne .

Ja ze swojej strony mogę polecić ESET AV - mało zasobów zajada i jest skuteczny.