Szukam BIOS do plyty glownej Chaintech

Nie moge znalezc biosu do plyty glownej chaintecha, jesli ktos bedzie tak mily i mi pomoze, to fajowo…)

wysle mail z podziekowaniami:)

na stronie chaintech sa tylko sterowniki do plyty, z biosem nic nie znalazlem. jakas stronka mi sie trafila gdzie widzialem aktualniejszy bios, ale byla na access, takze kiha.

chce wymienic bios bo nie widzi duzych dyskow i chyba tez ma jakis problem z pamieciami, mam dwie dwie kosci, jedna 128mb goodram i widzi tylko 64mb, a druga kingston 256mb i widzi tez polowe. moze i sa uszkodzone kosci, bo nie ma gdzie ich sprawdzic, ale to troche dziwne. program everest home edition pokazuje mi na kingstonie 256mb ale co z tego.

bede mial na dniach procka P3 733mhz, chce wyciagnac z tego ile sie da bo marzy mi sie XPek…

za wszelkie rady bede wdzieczny.

gdyby co, mail: psqd_83@tlen.pl

Program: eSupport.com BIOS Agent Version 3.61

BIOS Date: 07/04/00

BIOS Type: Award Modular BIOS v6.00PG

BIOS ID: 07/04/2000-i810-PC87366-6A69MC3AC

OEM Sign-On: 07/04/2000

Chipset: Intel Whitney 82810 rev 3

Superio: NSC 366 rev 6 found at port 2Eh

OS: Win98

CPU: Pentium® II With On-Die L2 Cache 467 MHz

BIOS ROM In Socket: Unknown

BIOS ROM Size: Unknown

Memory Installed: 190 MB

Memory Maximum: Unknown

ACPI Revision: 1.0

ta plyta to: CHAINTECH 6WIV(L)

pascud - Witaj na forum :slight_smile:

Proponuję abyś od początku stosował się do zasad panujących na tym forum. Jedną z nich jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tych reguł.

A jaką starą masz płytę idź do sklepu i zapytał czy do twojego modelu się opłaca! bo ja też tak chciałem i mi się nie opłacało i musiałem zamaist 80 kupić 40 gb dysk a w opisie płyty głównej muszą być jakieś strony na tem temat ale po angielsku możesz spróbować przez programy diagnostyczne np Aida lub ewerest nie pamiętam pobawa się a jeśli chcesz samemu flaszować biosa to zapoznaj dokłądnie się z instrukcją bo ja bym się za to nie brał chyba że nie mam nic do stracenia :smiley: