Szukam ciekawostek o teleturnieju "Milionerzy"


(Kuba Windows) #1

Jak w tytule. Nie tylko z Polski, z całego świata. Jeśli ktoś ma, proszę pisać.

Pozdrawiam,

winnux8


(Janek Max) #2

informacje wykopane z Wikipedii:

 • Prowadzący nie zna prawidłowej odpowiedzi do momentu, w którym zawodnik zaznaczy swoją odpowiedź.

 • Trzy razy w polskiej edycji programu zdarzyło się, że gracz nie odpowiedział na pierwsze pytanie.

 • W polskiej wersji programu trzykrotnie zdarzyło się, że zawodnik przegrał z powodu nieprecyzyjnie sformułowanego pytania, po czym po wyjaśnieniu nieporozumienia został przywrócony do gry, jednak i tak przegrywał w następnym pytaniu.

 • W nowej polskiej wersji Milionerów publiczność wprowadzała graczy w błąd 3 razy. Wszyscy wprowadzeni w błąd gracze zaufali publiczności i udzielili błędnej odpowiedzi. Dwoje z nich wygrało gwarantowany 1 000 zł, a jeden wyszedł ze studia z niczym.

Milionerzy na świecie:

 • W niektórych edycjach programu używane jest czwarte koło ratunkowe zmiana pytania.

 • W amerykańskim wydaniu Supermilionerów (specjalnej edycji programu z wyższymi wygranymi) wprowadzono dwa nowe koła ratunkowe: podwójna odpowiedź - zawodnik wybierał swoją odpowiedź i jeśli okazała się ona błędna, miał prawo wybrać jeszcze raz inną odpowiedź; oraz pytanie do ekspertów - pytanie zadawano grupie trzech wyznaczonych osób, z których jedna była wcześniejszym zwycięzcą głównej nagrody. Osoby te siedziały w oddzielnym pomieszczeniu i nie śledziły przebiegu gry, na ustalenie odpowiedzi miały 30 sekund.

 • W ukraińskiej edycji Milionerów nie ma koła ratunkowego pytanie do publiczności, ponieważ widzowie notorycznie wprowadzali graczy w błąd.

 • W niemieckiej wersji zawodnik przed rozpoczęciem gry wybiera, czy chce 3 czy 4 koła ratunkowe (czwarte koło to pytanie do widza z publiczności), przy czym przy wyborze gry z czterema kołami nie ma gwarantowanej sumy 16 000 €.

Najczęstsze wygrane:

 • Jak już pisaliśmy, najwięcej razy główna wygrana padła w Japonii. Milionerami stało się aż 14 osób. Ponadto milion wygrano 13 razy w odcinkach z udziałem gwiazd.

Największe wpadki:

 • We francuskiej wersji Milionerów zawodnik na pytanie: Co krąży wokół Ziemi? odpowiedział, że Słońce. Na tą też odpowiedź głosowało 56% publiczności.

 • W brytyjskiej edycji podczas pytania z serii Kto pierwszy, ten lepszy żaden z dziesięciu uczestników nie odpowiedział poprawnie. Zadanie brzmiało: Uporządkuj kolejność włączania świateł drogowych od znaku stop. Prawidłowa kolejność: czerwone, czerwone i żółte, zielone, żółte.


(Kuba Windows) #3

Eee... Z Wikipedii to znam, coś jeszcze?


(~~Freedom~~) #4

W ruskich milionerach jest też pytanie do ekspertów :wink:

Tyle, że tam ci eksperci to jacyś znani aktorzy, kucharze itp. xD


(system) #5

W naszych milionerach też w jednym pytaniu żadna odpowiedź nie była poprawna, ale nikt tego nie zauważył, pytanie brzmiało mniej więcej: Pole jakiej figury nigdy nie będzie liczbą całkowitą:

a)kwadratu

b)równoległoboku

c)koła

d)trapezu

Żadna odpowiedź nie jest prawidłowa, a gracz zaznaczył koło i było niby dobrze :stuck_out_tongue:

Wczoraj np. grał jakiś kolo imeniem Bożydar, który był doktorem (pracę doktorską pisał chyba z genetyki)a nie wiedział, czym jest litera "i" :stuck_out_tongue:


(Jadwiga Poczta) #6

ciekawostka- największy przekręt w historii milionerów: pytanie za milion złotych dla Pauliny Kowalczyk


(iGreq) #7

To chyba była jednak praca magisterska, i chodziło o literę I z dużej litery i to go zmyliło, a przy takim stresiku można nieraz zgłupieć.


(VPN) #8

Lol, to mnie rozbroiło :stuck_out_tongue:


(Kuba Windows) #9

THX. Zakładam nowy topic, podysutujmy sobie tam dalej, bo to nie jest dobre miejsce na dyskusję:

Link do nowego topicu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=6&t=241414&p=1589536