Szukam dobrego, darmowego skryptu forum

Witam,

Zamierzam zrobić forum Linuxa. Nie podoba mi się phpbb. Potrzebuję naprawdę dobrego skryptu.

Znacie jakiś inny dobry, darmowy hosting oprócz cba.pl?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam. :slight_smile:

MyBB, SMF też jest nawet spoko.

Hosting hmm… może 000webhost ? Kiedyś z niego korzystałem i był bardzo spoko jak na darmowy.

Z darmowych PHPBB3.1 jest obecnie najlepszym. (szczególnie właśnie wersja 3.1.X oparta na symfony) 

 

Jeśli szukasz innych to zainteresuj się MyBB, SMF.

 

Aczkolwiek nie polecam ich. U obu panuje straszny zastój developerski. Większość ludzi czeka na MyBB1.8, ze względu na dość przestarzałą platformę 1.6.X. O SMF wypowiadał się nie będę, bo od długiego czasu jedyne co na nią wychodzi to poprawki błędów i tyle. 

A jak się zarejestrować na tym 000web host, bo wpisuje dane i nic ma e-maila nie przychodzi.

Jaki email? 000webhost ma problemy z polskimi domenami. 

Mam poczte na gmailu.

Jakieś 2-3 lata temu były problemy z gmailem (linki aktywacyjne pojawiały się dopiero po tygodniu etc), dawno go nie używałem dlatego nie wiem jak obecnie. Aczkolwiek radziłbym ci spróbować użyć emaila w innej domenie. 

Zastanów się po co komu takie forum, czy nie jest to przypadkiem tylko strata czasu? Jakie ma szanse odniesienia sukcesu?

http://www.jafaloo.com/best-open-source-forum-scripts/

Jakub, z tego co zauważyłem to ty zaczynasz dopiero zabawę z Linuksem, wiec nie wiem czemu chcesz zakładać forum. Bardziej na Twoim miejscu bym zajął się poszukiwaniem informacji i samonauka niż robieniem kolejnego forum czy kolejnego porównania Windows vs Linux. My wiemy, że Linuks bije na głowę Winde, ale szary Kowalski tak łatwo się nie przekona do niego, bo to nie jest kopia Windows. Jak chcesz pochwalić się ZNAJOMOŚCIĄ TO PISZ BLOGA. Warto, bo może nawet wygrasz udział w HotZlocie, co mi się nie uda juz napewno.

Przy tym pamiętaj, że Linux!=Ubuntu. Ubuntu to największy kombajn, najbardziej dla początkującego. Jeśli masz kupę wiadomosci, umiesz zainstalować gentoo, skompilować jajko to bardzo chętnie poczytam.

Działałem na MyBB oraz phpBB. Jeden i drugi skrypt mogę Ci śmiało polecić.

Najlepiej WBB oraz MYBB jest darmowe :) 

Polecam skrypt forum myBB.

Co do hostingu to daruj sobie stawianie na darmowym, ponieważ nigdy nie masz pewności, czy za dwa dni jeszcze go będziesz miał. Proponuję zainwestować, kilka złoty w płatny hosting. Możesz zacząć od najmniejszych pakietów i stopniowo w miarę potrzeb zwiększać pakiet.

Życzę powodzenia!

ot_to ma racje, daj sobie spokój z darmowymi.

Kup jakiś hosting za 50zł rocznie. Możesz robić co chcesz na nim. Darmowe mają dużo ograniczeń, dodają własne reklamy, nie warto się w nie ładować ze swoją stroną.

Są i tańsze oferty, za darmo nic nie ma dobrego.