Szukam dobrego Defragmentator'a


(Inside1980) #1

Witam. Chciałem was zapytać jaki waszym zdaniem "na dzień dzisiejszy" będzie najlepszy program do defragmentowania dysku z systemem plików NTFS. Do tej pory używałem Diskeeper'a Pro. Może znacie coś lepszego ?

Pozdrawiam.


(system) #2

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 994#290994


(Myszonus) #3

Używam O&O Defrag V8 Professional Edition i polecam ten program ponieważ w/g mnie jest to dużo lepszy zamiennik defragmentatora wbudowanego w windows. Przede wszystkim działa szybko. Ponad to program oferuje aż 5 trybów defragmentacji w tym 2 dla serwerów.

Pozwala także sprawdźić dysk w poszukiwaniu uszkodzeń i błędów.

---->> strona producenta -> http://www.oo-software.com

---->> cena programu ok. 150 zł.


(Goldenkeylogger) #4

Diskeeper_Server_Enterprise_Edition_v9.0.509

PerfectDisk_v7.0_build_31

VoptXP_v7.22

http://www.amnezja.org/modules.php?name ... e&sid=2580


(aero) #5

jeśli ma byc dobry program, polecam norton system works, on ma świetny defragmentator dysku, a także narzędzia optymalizujące prace komputera i naprawiający błędy na kompie


(Inside1980) #6

Ok więc mamy:

  • O&O Defrag V8 Professional Edition

  • PerfectDisk_v7.0_build_31

  • VoptXP_v7.22

  • Norton system works

ie7 - Wyczytałem kiedyś że wszystkie produkcje Nortonów to programy “dobre” ale źle napisane, zajmujące ogromne zasoby systemowe, tak więc z Nortona rezygnuje. Reszta oprócz diskeeper'a jest mi mniej znana i chciałbym wybrać najlepszą pozycję, do tego będę potrzebował waszej pomocy.

Moja konfiguracja:

512 DDR

2x HDD – 40/80GB

1.3 GHz

I pod nią chce wybrać najlepszy program.

Chyba każdy Defrag jest lepszy od tego z Windows'a :wink: - jeżeli chodzi o szybkość, no cóż - diskeeper też jest szybki i oferuje kilka trybów defragmentacji + jest to że program pozwala sprawdzić dysk w poszukiwaniu uszkodzeń, dlatego już go szukam na sieci :smiley:

Fighter - może napisz czego używasz do defragmentowania.


(123448) #7

te 2 pozycje są najlepsze. system works ma wade że dużo waży a produkt o&o jest bardzo ciekawą aplikacją do defragmentowania dysku.

ja osobiście uzywałem właśnie O&O Defrag V8 Professional Edition oraz diskeeper`a :wink:


(Goldenkeylogger) #8

Ja uzywam do defragmentowania defragmentator z Windows'a .Nie jest on najszybszy ale ma tez swoje zalety ostatnio 2.2 GB defragmentowało mi 35 min a słyszałe ze inne programy 20 GB defragmentuja w 1 min. Najlepszym dla Ciebie rozwiazaniem jest darmowy dobry defragmentator.Wiec zastanów sie nad tymi co je napisałem i koledzy.


(Inside1980) #9

Ok dziękuje wam za nfo, coś wybiorę.