Szukam dobrej karty dźwiękowej do 60 zł

Witam! Tak jak w temacie. Mogą być zewnętrzne i wewnętrzne. Zastanawiam się nad Creative Sound Blaster Play! USB. Macie coś innego do polecenia? Z góry dziękuję! :slight_smile:

Jeżeli na płycie głównej (Pegatron 2A84h) masz układ ALC888 lub 889 (a z tego co widzę to masz ALC888S), to w przypadku odtwarzania nie warto inwestować w tego typu kartę, bo różnicy w dźwięku odtwarzanym na pewno nie usłyszysz, a nawet może się okazać on gorszy. Jedynie może mocniejszy sygnał będzie. Akurat te integry w odtwarzaniu dźwięku nie mają sobie równych, jak na integry oczywiście, a nawet i niektóre tanie, dedykowane karty wypadają słabo (na pewno przy 889).

 

Jeżeli zależy Ci na nagrywaniu, to wtedy warto, bo akurat to w Realtekach jest słabe i jakość nagrywania trochę się podniesie.

Jak zależy Ci koniecznie na dedykowanej karcie, która byłaby lepsza, no to musiałbyś trochę dopłacić.

 

No, chyba że uszkodziła Ci się integra i potrzebujesz jakiejś karty awaryjnej, wtedy to taka na USB wystarczy, ewentualnie wewnętrzna Creative Sound Blaster 5.1 VX.

Z ciekawości pożyczyłem od kumpla kartę Creative Tatic 3D Alpha i dźwięk jest gorszy i jest słabszy sygnał. Czyli nie opłaca się nic kupować. Dziękuję bardzo za pomoc! 

Pozdrawiam!