Szukam dobry Telewizor LCD 42 cale

Witam nieznam się wogole na telewziorach lcd, wiec poszukuje

Telewizor LCD Full HD, ok 42 cali, - mam na niego max 3100 zł

Do tego jeszcze jakieś DVD - do 250 zł.

Co polecacie>?

Wg mnie za telewizor 42’’ nie warto dawać więcej niż ca 2500 zł. W tej cenie na promocji w markecie kupisz porządny FullHD (1080). Marki do wyboru: Samsung, LG, Philips, Panasonic. Na wszystkich obraz będzie podobnie wyświetlany. Kontrast, jasność itd są wszędzie podobne a zarazem nie porównasz tych parametrów bo każda firma podaje je na inny sposób. Kupując telewizor porządnej firmy na pewno obraz będzie dobrej jakości. Nie wpadajmy w skrajności np 800MHz co jest fikcją.

Możesz zastanowić się nad plazmą.Średni pobór prądu ten sam (ok. 200-220 W) a obraz zwłaszcza kolor czarny i dynamika lepsza od LCD.

Ewentualnie telewizorem lepszym może być także taki, który w zestawie ma np. gniazdo USB itp.

Zamiast DVD kupiłbym odtwarzacz HD co prawda nie ma napędu optycznego, ale możliwości odtwarzania filmów wysokiej rozdzielczości są olbrzymie

np.

http://allegro.pl/item1010500920_fergus … ratis.html

(aukcja tylko do podejrzenia parametrów)

Jeśli nie będziesz miał sygnału o rozdzielczości 1080 to nie potrzebny ci telewizor FullHD tylko o rozdzielczości 720 czyli tzw HDReady.

Telewizje w kablówkach emitujące programy które nazywają HD to też tylko 720p lub 1080i (czyli HD Ready)

Zdecydowanie polecam Plazmę Panasonic TX-P42G20E , ale jeśli jesteś zagorzałym przeciwnikiem plazm bo ktoś Ci zrobił wódę z mózgu i naopowiadał bzdur że plazma to i tamto, i jesteś w 100% zdecydowany na LCD, to dobrym wyborem będzie SONY KDL-40EX500

Oba TV posiadają gniazda USB (Panasonic dodatkowo nagrywa na zewnętrzne HDD) także odtwarzacz DVD “może” być Ci nie potrzebny, chociaż FERGUSON ARIVA to fajny bajer tylko trzeba go odpowiednio wykorzystać.

Z LCD jeszcze Panas G10 (np. TX-L32G10E) za IPS Alpha (czyli świetne kąty i ogólnie za reprodukcję barw, która według mnie bije przereklamowane LED LCD Sama). Soniaki EX całkiem ładnie świecą.

Unga Unga powiedz mi jak sprawuje się 24p Smooth Film w G20? Ja posiadam G10 i tej opcji nie mam (tylko IFC). Ogólnie nie przeszkadza mi jej brak bo filmy wyglądają jak filmy, a nie jak telenowela tylko pytam z ciekawości jak przy szybkich scenach - czy nad głową nie sypią się kwadraty i jak z greenghostingiem przy 24sf?"

jak chcesz dobre LCD to ceny takowych zaczynają się od 4tys. w górę (podany gdzieś powyżej soniak nie jest zły ale moim zdaniem do G20 nie ma polotu), ja na twoim miejscu dobrze bym się zastanowił i wziął np. plazme panasonica G20 relacja cena /jakość jedyna w swoim rodzaju :slight_smile:

a i bym jeszcze zapomniał wspomnieć o kalibracjii jeśli uparłbyś się i tak na LCD, bo bez niej z LCD niewiele wydusisz samemu a ta usługa też swoje kosztuje

a co do DVD to przy pomocy Viera cast i przy małej zabawie z siecią można odtwarzać filmy z dysku komputera :smiley: pozatym jest wejście USB i na kart SD ale jeśli masz już swoją bibliotekę DVD to polecam DVD Philips DVP 5990 jakieś ponad pół roku temu to do 250 jeden z lepszych odtwarzaczy nie wiem jak teraz, na pewno coś nowego się pojawiło szukałbym modeli z firm Fergusson,Panasonic,Philips, Pionner

Mam TH-42PV80 czyli 11 generacja matrycy. G20 to już 13 generacja i w dodatku matryca NeoPDP, a to już nowsza technologia.

O zielonych duszkach słyszałem, ale nigdy nie widziałem :lol:

Co do 24p Smooth Film to ciekawy post znalazłem http://www.hdtv.com.pl/forum/431424-post1365.html

Puff… liczyłem na to że polecicie mi coś konkretnego, a wy tu walka o plazmy… , jakieś info o HD rdy , jeżeli możecie to podajcie konkretne modele, najlepiej z linkami sklepów…

Co do DVD to chce po prostu dobre dvd tak żeby moc oglądać filmy nawet w formacie AVI i najlepiej z napisami TXT

Ważne czego nie napisalem na początku , to chciał bym aby telewizor miał w komplecie uchwyt na ścianę! (jest to konieczne)

Nikt tu nie prowadzi żadnej walki o plazmy :!: Czytaj uważniej :!:

Konkretne modele podałem Ci wyżej, a sklep sobie znajdź sam. Mogę Ci podać jeden sprawdzony http://www.neo24.pl

Uchwytów na ścianę nie ma w kompletach z telewizorami także musisz dokupić osobno. Chyba, że sklep doda gratis w promocji.

Ten sony wydaje się być spoko :slight_smile:

Ale powiedz jeszcze z jakiego sygnału odbierasz TV? Kablówka, N?

podałem konkretnie że panasonic G20 a UngaUnga jeszcze konkretniej że Tx-p42G20E i to sony cośtam,to samo tyczy się DVD, a że tobie się nie chce zamęczać i szukać po internecie ofert to sorry ale ja za ciebie nie będę szukał po sklepach ofert może jeszcze najtańszą ofertę ci mielibyśmy znaleźć? :expressionless:

to chyba tylko ty takie rzeczy widzisz , ja mam wręcz wrażenie że wszyscy byli tu zgodni co do tego że w tej cenie najlepsza będzie plazma 8)

ech… jw.

a co do uchwytów to nie wiem gdzieś się naczytał że dodają do tv ewentualnie tak jak ktoś napisał że sklep doda w promocji

Powiedz jeszcze czy do tv zamierzasz podłączyć np PS3 albo komputer czy będziesz używał ?będzie dużo grane czy tylko filmy? oraz czy tv nie będzie stał naprzeciw okna?