Szukam dodatku do zmiany czcionek

Szukam dodatku do Chrome, którym w prosty i wygodny sposób zmienię wygląd czcionki na stronach, np. kolor, grubość, wielkość. Zainstalowałam już 3 po kolei i nic nie robiły :frowning: Wiem, że mogę użyć Stylus, ale jest to niewygodne i uciążliwe, zwłaszcza, że używam go bardzo rzadko i przez to zapominam,co tam trzeba wpisać (nie chodzi mi o parametry fontów, tylko o wskazanie elementu na stronie). Chciałabym coś, czym zmienię te parametry czcionki łatwo i szybko

Spróbuj może ostylować h1-h6, p, span, a na początek.

font-size: 12pt !important;
font-weight: bold !important;
font-style: italic !important;
font-family: sans-serif !important;
text-decoration: underline !important;

ID, klasę lub typ elementu najlepiej sprawdzać przez „zbadaj element”.

@krystian3w ale ja pytałam o dodatek. Nie chcę się za każdym razem tak matolić :frowning: Jeśli chodzi o te wszystkie font-size, font-weight itd. to ja to wiem. Problemem jest właśnie tylko to ID elementu, bo jakoś nie zawsze udaje mi się je właściwie wpisać i wtedy styl w ogóle nie działa. Często też nie wiem, czy przed nazwą znacznika (czy jak to się tam zwie) mam dać kropkę czy # albo ##? Nie wiem od czego to zależy. Poza tym są strony, które odwiedzam jednorazowo albo bardzo rzadko i chciałabym sobie na szybko poprawić czytelność bez konieczności pisania stylu

[class] - kropka
[id] - hasztag

<element ...> - element i dopiero nawias, kropka lub hasztag.

Jak zrobisz uniwersalny styl, to nadpisze on pewnie prawie każdą stronę nawet raz w życiu odwiedzoną.

By nie działało, strony musiałby stylować to jak e-maile z pomocą atrybutów [style=" ... !important;"]. Ale na taką okoliczność powstało tabs.insertCSS(): tabs.insertCSS() - Mozilla | MDN
Niestety raczej Stylus szybko go nie doda, bo wiele stylów unikało wymuszania przez important i się rozpadną.

Na szczęście uBo od dawna używa tabs.insertCSS() nawet w Chromium - wtedy problematyki okazjonalnie w nim nadpiszesz lub sięgniesz po +js(ra, style, [style], asap stay).

1 polubienie

Tylko ja nie chcę tego zmieniać globalnie, a jedynie na niektórych, wybranych stronach, gdzie np. użyto czcionki szeryfowej, czego nie znoszę, albo jakiejś cieniutkiej i szarej na białym tle, przez co ledwo ją widać. Na większości stron odpowiadają mi użyte fonty. Poza tym każda strona może wymagać innych zmian, np. tam gdzie czcionka szeryfowa, wystarczy mi ją zmienić na bezszeryfową, a tam gdzie cieniutka i szara, wystarczy pogrubić i zmienić kolor. Także pisanie stylów jest uciążliwe. Pamiętam, że dawno temu były jakieś dodatki do Firefox, co pozwalały łatwo sobie dopasować poszczególne parametry suwaczkami czy zaptaszkowaniem danej opcji. Można było wybrać wagę, styl, kolor, wielkość… O coś takiego mi chodzi. Naprawdę nie ma takich dodatków do Chrome?

A mógłbyś mi pokazać na przykładzie jak coś ostylować za pomocą uBlocka, bo nic nie rozumiem z powyższego cytatu? Niech to np. będzie zmiana koloru fonta w tym moim poście, żebym mogła zobaczyć, jaki dokładnie wpis mam dodać. Może z takim przykładem jakoś załapię :stuck_out_tongue:

example.com##p:style(color: red !important;)

lub składnią AG:

example.com#$#p { color: red !important }

Powinna też ruszyć * przed ## lub #$# aby filtr działał z każdą stroną www.

I wtedy pierwsze dwa hasze to nie jest ID z CSS a informacja, że filtr jest kosmetyczny a nie sieciowy do blokowania zasobów (np. plik z javascript).

1 polubienie