Szukam ekonom i niedrogiego urządzenia wielofunkcujnego

Witam serdecznie! Szukam ekonomicznego w użytkowaniu urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka-skaner-ksero) tak w przedziale do 500zł max. Pozdrawiam i czekam na propozycje. :slight_smile:

to tak Lexmark np:X4975 tylko są trochę drogie tusze ale można napełnić do 5 razy,coś z serii Lexmark x1190 tanie tusze można napełniać wiele razy sam mam taką drukarkę od 5 czy tam 6 lat i jestem zadowolony i jest dobra jakość wydruku lub szukaj czegoś z HP

Marcin1025 , a powiedz mi gdzie takie starocie można jeszcze kupić?

Ze swojej strony mogę polecić coś z Epsonów i Brotherów - bez tragedii jeżeli chodzi o oryginały, śmiesznie tanio jeżeli chodzi o zamienniki.

chodzi mi o to aby tonery potem oryginalne były w miare tanie, zamienniki to wiem, że taniej dostane, w konsekwencji, żeby nie było tak, że po dwukrotnych zakupach tonerów koszty tonerów przewyższą cene sprzętu wielofunkcyjnego.

Po pierwsze - tonery są w urządzeniach laserowych, w atramentówkach masz kartridże.

Po drugie - jeżeli chodzi o ich cenę, to w 90% wypadków cena kompletu oryginalnych kartridżów (x2) będzie przewyższała cenę urządzenia.

Jak dla mnie to tak - jeżeli urządzenie na 2 tusze- to HP k209a(g).

Jeżeli coś na 4 wkłady - Epson SX235, 435/445 (o różnicach poczytaj w necie).

Pozwolę sobie wtrącić dwa grosze od siebie:

przymiotniki “niedrogi” i “ekonomiczny” w przypadku sprzętu komputerowego to prawdziwa rzadkość (żeby nie powiedzieć - że niemalże stoją ze sobą w sprzeczności). Areh wspomniał o Epsonach i Brotherach. Moim zdaniem - drugi producent jest jak najbardziej godny polecenia (ze względu na koszt zakupu i koszty eksploatacji). Jest jednak jedno małe “ale” - drukarki tego producenta w niczym nie są wybitne (poza stosunkiem cena / jakość). Jeśli nie zależy ci na skanerze do skanowania zdjęć, jeśli zamierzasz okazyjnie produkować druki o jakości fotograficznej - to z cała pewnością znajdziesz coś dla siebie. Co do urządzeń z dwoma kartridżami - to osobiście uważam to rozwiązanie za przestarzałe i dla kogoś kto stawia warunek rozwiązania: “ekonomiczne” - nie powinny nawet być brane pod uwagę.

Po tym przydługim wstępie - podam mój typ: Brother MFC-J430W

Innym rozwiązaniem które mógłbym polecić jest Canon PIXMA MG5150, ale tylko wtedy, kiedy na wyniku miałaby zaważyć jakość druku, bo wyposażeniem Brother bije konkurencję na głowę.

HP DeskJet 2060

Zmiana priorytetów do 300zł, żeby zamienniki były w miare rozsądnej cenie, nie po 100 czy 200zł. Prosta w konfiguracji i użytowaniu, bo miałem jedną drukarke HP to działała jakis czas i potem trzeba ją było sposobem brać, żeby wydrukować plik 20stronicowy trzebabyło 20 raz klikac drukuj. :shock:

Czekam na kandydatów, pozdrawiam! :slight_smile:

Ja mówię: pass. Chyba że w Erze jakieś super promocje będą…

Toć widziałem na necie, że jest jakaś drukarka HP za 250zł bodajrze na morele.net i oryginalne tusze do niej kosztują w granicach 40-50zł. Polećcie mi coś z tego typu urządzeń, po prostu ma drukować, drukarka ma służyć do celów typu wydrukować pracę, referat, jakieś ogłoszenie i tak dalej…nic jakoś specjalnie zmyślnego, ciekawą propozycją okazuje się być brother i hp. :slight_smile:

Mało tego złomu jest na Allegro i na giełdach,na Allegro widziałem ostatnio drukarki leżaki magazynowe po 50-60zł

To może raczej ty się jeszcze zastanów: czy aby na pewno do drukowania potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego ?

OK - rozumiem - w sumie różnica w cenie nie jest wielka. Rozważmy takiego HP:

  • drukarka DJ 1000 - 150 zł

  • drukarka /skaner DJ 2050A - 225 zł

oba urządzenia korzystają z tego samego zestawu kałamarzy: 301 czarny i 301 kolorowy (odpowiednio: ok 40 i 50 zł). Biorąc pod uwagę ich oszałamiającą wydajność (czarny 190 stron) z miejsca należy rozważyć wersje powiększone, czyli 301 XL (sprawiedliwie - po około 80 zł za każdy), które “wyciągają” już około 450 stron. (mowa o oryginalnych nowych kartridżach - bo z pobieżnej inspekcji Ceneo - zamienniki w wersji XL to i tak wydatek … 120 zł za komplet /firmy Colorovo/).

Teraz Brother o którym pisałem (MFC-J430W - za ok. 400 zł): komplet czterech kartridży (oryginalnych - w wersji powiększonej, czyli wystarczającej teoretycznie na 600 stron) to 80+(3*50)=230 zł. No i zamienniki:12+(3*12)=48 zł (ActiveJet). Trzeba też pamiętać, że w przypadku Brothera, kiedy kończy się jeden kolor - wymieniasz go i tyle. W przypadku HP (i innych drukarek 2- głowicowych) trzeba albo wymienić kałamarz z niewykorzystanym atramentem, albo bawić się w uzupełnianie atramentu. W druga stronę też są pewne zalety: jeśli będziesz używał notorycznie tuszy zastępczych, lecz drukował raz na kilka miesięcy - ryzykujesz zaschnięcie (a nawet uszkodzenie) głowic.W przypadku HP - jeśli nic nie da rady - to po prostu idziesz do sklepu i kupujesz nowy kałamarz. W przypadku Brothera (a także Epsona, Canona i kilku innych producentów) - zasadniczo też idziesz do sklepu - ale po nową drukarkę.

Teraz zaś wracając do celów które określiłeś: może lepiej zainwestować w starą ale dobrze utrzymaną drukarkę laserową (np. LJ 6L dostaniesz za około 100-150 zł, toner - to wydatek rzędu 100 zł ale za to wystarcza na … 2500 stron !) Można więc trochę referatów, prac i innych podrukować…

Chcesz mieć w jednym meblu możliwość domowej kserokopiarki? Proszę bardzo: HP LJ1100A.

I tak powyższe rozważania można snuć godzinami…

HP DJ 2060 kosztuje ok. 250 zł, tusze 704 (oryginalne) są po niecałe 40 zł.