Szukam ekonom i niedrogiego urządzenia wielofunkcujnego


(Pinio150) #1

Witam serdecznie! Szukam ekonomicznego w użytkowaniu urządzenia wielofunkcyjnego (drukarka-skaner-ksero) tak w przedziale do 500zł max. Pozdrawiam i czekam na propozycje. :slight_smile:


(Marcin1025) #2

to tak Lexmark np:X4975 tylko są trochę drogie tusze ale można napełnić do 5 razy,coś z serii Lexmark x1190 tanie tusze można napełniać wiele razy sam mam taką drukarkę od 5 czy tam 6 lat i jestem zadowolony i jest dobra jakość wydruku lub szukaj czegoś z HP


#3

Marcin1025 , a powiedz mi gdzie takie starocie można jeszcze kupić?

Ze swojej strony mogę polecić coś z Epsonów i Brotherów - bez tragedii jeżeli chodzi o oryginały, śmiesznie tanio jeżeli chodzi o zamienniki.


(Pinio150) #4

chodzi mi o to aby tonery potem oryginalne były w miare tanie, zamienniki to wiem, że taniej dostane, w konsekwencji, żeby nie było tak, że po dwukrotnych zakupach tonerów koszty tonerów przewyższą cene sprzętu wielofunkcyjnego.


#5

Po pierwsze - tonery są w urządzeniach laserowych, w atramentówkach masz kartridże.

Po drugie - jeżeli chodzi o ich cenę, to w 90% wypadków cena kompletu oryginalnych kartridżów (x2) będzie przewyższała cenę urządzenia.

Jak dla mnie to tak - jeżeli urządzenie na 2 tusze- to HP k209a(g).

Jeżeli coś na 4 wkłady - Epson SX235, 435/445 (o różnicach poczytaj w necie).


(Veers) #6

Pozwolę sobie wtrącić dwa grosze od siebie:

przymiotniki “niedrogi” i “ekonomiczny” w przypadku sprzętu komputerowego to prawdziwa rzadkość (żeby nie powiedzieć - że niemalże stoją ze sobą w sprzeczności). Areh wspomniał o Epsonach i Brotherach. Moim zdaniem - drugi producent jest jak najbardziej godny polecenia (ze względu na koszt zakupu i koszty eksploatacji). Jest jednak jedno małe “ale” - drukarki tego producenta w niczym nie są wybitne (poza stosunkiem cena / jakość). Jeśli nie zależy ci na skanerze do skanowania zdjęć, jeśli zamierzasz okazyjnie produkować druki o jakości fotograficznej - to z cała pewnością znajdziesz coś dla siebie. Co do urządzeń z dwoma kartridżami - to osobiście uważam to rozwiązanie za przestarzałe i dla kogoś kto stawia warunek rozwiązania: “ekonomiczne” - nie powinny nawet być brane pod uwagę.

Po tym przydługim wstępie - podam mój typ: Brother MFC-J430W

Innym rozwiązaniem które mógłbym polecić jest Canon PIXMA MG5150, ale tylko wtedy, kiedy na wyniku miałaby zaważyć jakość druku, bo wyposażeniem Brother bije konkurencję na głowę.


(MaRa) #7

HP DeskJet 2060


(Pinio150) #8

Zmiana priorytetów do 300zł, żeby zamienniki były w miare rozsądnej cenie, nie po 100 czy 200zł. Prosta w konfiguracji i użytowaniu, bo miałem jedną drukarke HP to działała jakis czas i potem trzeba ją było sposobem brać, żeby wydrukować plik 20stronicowy trzebabyło 20 raz klikac drukuj. :shock:

Czekam na kandydatów, pozdrawiam! :slight_smile:


(Veers) #9

Ja mówię: pass. Chyba że w Erze jakieś super promocje będą…


(Pinio150) #10

Toć widziałem na necie, że jest jakaś drukarka HP za 250zł bodajrze na morele.net i oryginalne tusze do niej kosztują w granicach 40-50zł. Polećcie mi coś z tego typu urządzeń, po prostu ma drukować, drukarka ma służyć do celów typu wydrukować pracę, referat, jakieś ogłoszenie i tak dalej…nic jakoś specjalnie zmyślnego, ciekawą propozycją okazuje się być brother i hp. :slight_smile:


(Marcin1025) #11

Mało tego złomu jest na Allegro i na giełdach,na Allegro widziałem ostatnio drukarki leżaki magazynowe po 50-60zł


(Veers) #12

To może raczej ty się jeszcze zastanów: czy aby na pewno do drukowania potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego ?

OK - rozumiem - w sumie różnica w cenie nie jest wielka. Rozważmy takiego HP:

  • drukarka DJ 1000 - 150 zł

  • drukarka /skaner DJ 2050A - 225 zł

oba urządzenia korzystają z tego samego zestawu kałamarzy: 301 czarny i 301 kolorowy (odpowiednio: ok 40 i 50 zł). Biorąc pod uwagę ich oszałamiającą wydajność (czarny 190 stron) z miejsca należy rozważyć wersje powiększone, czyli 301 XL (sprawiedliwie - po około 80 zł za każdy), które “wyciągają” już około 450 stron. (mowa o oryginalnych nowych kartridżach - bo z pobieżnej inspekcji Ceneo - zamienniki w wersji XL to i tak wydatek … 120 zł za komplet /firmy Colorovo/).

Teraz Brother o którym pisałem (MFC-J430W - za ok. 400 zł): komplet czterech kartridży (oryginalnych - w wersji powiększonej, czyli wystarczającej teoretycznie na 600 stron) to 80+(3*50)=230 zł. No i zamienniki:12+(3*12)=48 zł (ActiveJet). Trzeba też pamiętać, że w przypadku Brothera, kiedy kończy się jeden kolor - wymieniasz go i tyle. W przypadku HP (i innych drukarek 2- głowicowych) trzeba albo wymienić kałamarz z niewykorzystanym atramentem, albo bawić się w uzupełnianie atramentu. W druga stronę też są pewne zalety: jeśli będziesz używał notorycznie tuszy zastępczych, lecz drukował raz na kilka miesięcy - ryzykujesz zaschnięcie (a nawet uszkodzenie) głowic.W przypadku HP - jeśli nic nie da rady - to po prostu idziesz do sklepu i kupujesz nowy kałamarz. W przypadku Brothera (a także Epsona, Canona i kilku innych producentów) - zasadniczo też idziesz do sklepu - ale po nową drukarkę.

Teraz zaś wracając do celów które określiłeś: może lepiej zainwestować w starą ale dobrze utrzymaną drukarkę laserową (np. LJ 6L dostaniesz za około 100-150 zł, toner - to wydatek rzędu 100 zł ale za to wystarcza na … 2500 stron !) Można więc trochę referatów, prac i innych podrukować…

Chcesz mieć w jednym meblu możliwość domowej kserokopiarki? Proszę bardzo: HP LJ1100A.

I tak powyższe rozważania można snuć godzinami…


#13

HP DJ 2060 kosztuje ok. 250 zł, tusze 704 (oryginalne) są po niecałe 40 zł.