Szukam emulatora ps2

Siema…szukam elulatora ps2. Chcę przez niego odpalić Tekkena5 na PC. Sciągałem kilka emultorów i ustawialem ich, lecz tekken nie chcial przez nich pójść, inne gry działały…hmm… może Tekken ma za duze wymagania jak na mój PC??? Proszę o pomoc :wink:

Na PCSX2 udało mi się odpalić kilka tytułów. Tekkena nie mam to nie wiem jak działa.

Ja na PCSX2 odpaliłem Tekkena5 ale na moim sprzęcie ustawienie płynnego grania poszło kosztem grafiki ;/, czyli jak ustawiłem płynne chodzenie wyglądał jak gra z PSXa. A moja konfiguracje sprzętu widzisz niżej. Lepiej kupić konsole chyba ;p

PCSX2 jest najlepszym emulatorem tej konsoli. Zastanawia mnie tylko, po co Ci emulować grę, jeśli posiadasz konsolę. Zakładam, że konsolę posiadasz, ponieważ tylko posiadając swoją własną konsolę, można legalnie zdobyć jej BIOS, w przeciwnym wypadku, gdybyś nie posiadał konsoli, to pomyliłeś fora.

Posiadam konsolę, lecz ostatnio mi się cos popsuła, a chciałbym zagrac w Tekkena5 bo sobie kupiłem ;] Sci.ągnąłem PS2 emulator, na poszątku wszystko dziala dobrze gra sie laduje, a potm czarny obraz i koniec ;/…o co może chodzic???

To pewnie zabezpieczenia gry.

A jeśli nie zabezpieczenia to konfiguracja emulatora, u mnie np gra Gran Turismo 3 się włączała ładnie z filmikami a jak miałem zacząć już grać to mi obraz czarny się robił i tyle z grania. Nie chciało mi się więcej bawić z ustawianiem.

U mnie robi się dokładnie to samo…czy mam rozumieć, ze to zabezpieczenia gry??? I czy da się to jakos ustawić czy cos zeby działało?

Jeśli to zabezpieczenia gry, to raczej niewiele zdziałasz. Nawet z grami z jakże starego Playstation są takie problemy na emulatorach, jak i z “kopiami bezpieczeństwa” odpalanymi na tejże konsoli.

A podaj konfiguracje kompa, może coś jest za słabe do emulatora już do typowego grania. Mi się początek gry odpalał na bardzo starym sprzęcie ale menu gry się nie odpalało dopiero na tym co teraz mam jakoś niektóre gry poszły.

http://img405.imageshack.us/i/beztytuugle.png/

Komputer masz dobry, wystarczająco dobry, by emulować PS2, więc to raczej wina zabezpieczeń.

Ja ja radze jeszcze spróbować poczytać o ustawieniu emulatora, jest tego dużo. Trochę się pobaw i posprawdzaj. Daj najpierw rozdzielczość jakieś 640x480 i słabsze ustawienie tylko żeby spróbować odpalić grę jak by się już udało stopniowo zwiększaj.

Dobra popróbuje…jak coś dam znać :wink:

U mnie na emulatorze PCSX2 0.9.7.3332 Tekken5 działa elegancko,na standardowych ustawieniach-nic nie musiałem ustawiać czy kombinować.Gram z obrazu zrobionego programem Alcohol 120% z profilem ps2.

Najważniejszy do emulacji ps2 jest procesor,który musi mieć 3ghz-jeśli niema to nie warto zawracać sobie głowy :stuck_out_tongue:

Czy jakaś gra działa czy nie-można sobie sprawdzić na tej stronie: http://pcsx2.net/compat.php?c=search gdzie wpisujemy tytuł i pisze jaki region/wersja gry działa-numer wersji znajduje się na grzbiecie pudełka z grą- i tak da Tekkena jest to SCES 53202 dla wersji Europejskiej.

20100807175659.png

By null at 2010-08-07

A mógłbyś mi wytłumaczyć jak krok po kroku odpalic tego Tekkena i jak zrobic obraz w Alcocholu??..Mam ten sam emulator…Plisss wytłumacz wszystko (ja Ciezko kapujący xD heh )

Co tu tłumaczyć? wkładasz płytkę do napędu-odpalasz program Alcool 52%[wystarczy] darmowy-wybierasz kreator odczytu- w nowym oknie wybierasz napęd gdzie jest płyta,prędkość odczytu x8-na dole zaznaczasz profil ps2-robisz obraz. :lol:

Potem odpalasz emulator-klikasz na zakładkę CDVD-na górnym pasku- Iso Selektor-Browse-wskazujesz gdzie jest obraz,który standardowo jest w folderze Alcohol52% w moich dokumentach[chyba że wybrałeś inaczej]Potem klikasz na System w pasku emu-przechodzisz do Boot CDVD fast i grasz :stuck_out_tongue: Nie zapomnij o skonfigurowaniu klawiatury .

20100808053617.png

By null at 2010-08-07 ja mam tak-ale zrób jak Ci wygodniej.Pozdrawiam.

No i juz wszystko działa jak należy ;)… pozmieniałem troche ustawienia odpaliłem z obrazu zrobionego w Alcoholu i Jest GIT :)…Dzieki wszystkim. TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY :):):):slight_smile: