Szukam Firefox-Lite i Avast-Lite

Witam

szukam jak w tytule.

Mam wrażenie, że 500 poprawek do Windows XP mocno go spowolniło (może to taki trik Microsoftu :wink:

Ostatnio zmieniłem komunikator na GG-Lite i jestem zadowolony bo zajmuje 10% pamięci poprzedniego komunikatora.

Teraz chciałbym znaleźć przeglądarkę internetową, która nie będzie zajmować kilkaset MB pamięci RAM

oraz dobry antywirus, który nie będzie się aktualizował przez 10 minut od uruchomienia systemu!

Proszę o konkretne propozycje, nie każdego stać na superkomputer tylko po to by system płynnie działał.

Jako przeglądarkę proponuję PaleMoon. Co do antywirusa to najlżejszy jaki znam to MSEssentials.

Avast Free+Firefox ->skonfiguruj sobie oba programy w odpowiedni sposób (wyłącz aktualizacje automatyczne i uruchamiaj je ręcznie wtedy gdy będziesz chciał). Avast free jest bardzo lekkim antywirem, a Firefox też idzie w dobrą stronę (pobiera u mnie mniej pamięci niż Chrome czy Opera).

EDIT: MSE nie polecam- wykrywalność na poziome 50% (żenada), alternatywnych przeglądarek też nie polecam, gdyż z reguły są dziurawe. Sztuka to zooptymalizować program pod swoje wymogi ;).

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/p … refox.aspx

Avast i avira to dosyć porządne i lekkie antywirusy. Wg. mnie, lepiej postawić na bezpieczeństwo, niż na szybkość działania komputera (tak jak to napisał krychu921 ). Pobierzesz jakiegoś rookkita i na następny dzień na twoim koncie bankowym będzie 0,00zł. Co do przeglądarki to IE. Jak ci Firefox nie pasuje (szybka przeglądarka) to ci tylko to już zostaje. Np. taki Chrome odpala pierdyliard procesów które zamulają komputer, ale na lepszy pc jest zasmaczysty.

Podsumowując: zaktualizuj Avasta! i Firefoxa do najnowszych wersji, wyłącz automatyczne aktualizacje (ważne, żebyś maksymalnie co 2 dni je instalował ręcznie) i powinno jakoś śmigać. Jeszcze pobierz sobie CCleanera, przeczyść rejestr i usuń niepotrzebne pliki. Odpal defragmentację (możesz użyć systemowego defragmentatora, ale z tego co pamiętam XP nie miał najlepszego, więc polecam Defraggler’a). Po takim procesie komputer chodził mi o około 30% szybciej. Jak ci się chce możesz jeszcze do mnie napisać na PW to dam ci jeszcze kilka sposobów na przyspieszenie pc (nie chce mi się już pisać).

Pozdrawiam

taaa…

chyba jednak troszkę zaktualizuję sprzęt , żeby to lepiej chodziło

ale mam wrażenie, że “Majkrosoft” wypuszcza specjalnie takie aktualizacje do XP aby zmusić do przesiadki na nowy system!

Co wy na to?

No cóż, XP to jednak dosyć dobry system (taki był kiedy z niego korzystałem), ale można go zdobyć już praktycznie za darmo. Windows 7 jest dosyć drogi i być może właśnie Majkrosoft chce w taki sposób zmusić ludzi do przesiadki na “Siódemkę”, który w sumie nie jest taki zły…