Szukam - hosting pod forum phpBB by przemo

Witam.

Moje forum: http://radwanskie.net/. Od początku jego istnienia ‘stoi’ na serwerze webd.pl i mam z tego tytułu same kłopoty… Ciągłe błędy, czasami forum tak wolno działa, że nie można nic zrobić. Nie wspominając już o wrzuceniu czegoś przez ftp - co chwila zrywa połączenie.

Forum nie jest zbyt duże:

Tak średnio dziennie na forum zaloguje się łącznie 50 użytkowników (w ciągu całego dnia).

Szukam pilnie jakiegoś innego hostingu, bo webd mam już dość - szczególnie użytkownicy nie mogą już patrzeć na te błędy. Może to być nawet drogi serwer, byleby wszystko było w porządku - żeby nie pojawiały się te głupie błędy, co na webd (too many too many connections itp.) oraz żeby w miarę płynnie to forum chodziło - nie musi być ultraszybko tylko poprawnie. Będę musiał oczywiście przenieść całą bazę mysl, więc na nowym serwerze też nie może być problemu z jej wgraniem.

Jakie serwery możecie polecić?

Z góry dzięki.

Nie podam Ci serwerów, ale czy nie myślałeś o rezygnacji z phpbb by przemo na rzecz phpbb3 czy jakiegoś lżejszego skryptu i dodać parę plugin-ów, które najbardziej byś chciał? Bazę danych można przenieść z jednego skryptu na drugi bez większych problemów są do tego odpowiednie konwertery. To by znacznie przyspieszyło działanie.

Niestety przyzwyczajenie robi swoje - jestem dosyć konserwatywny, więc zmiany skryptu nie planuję ;).

Dodane 12.04.2012 (Cz) 13:41

Ktoś może coś jeszcze polecić?

Choć moje wiedza na temat phpBB jest niewielka,to też polecał bym przesiadkę phpbb3 ,przermo chyba dość znacznie obcąża serwer,choć portal jal widziałem masz wyłączony.Przemuś bazuje na phpbb2 i chyba jest dość leciwe no i do tego bezpieczeństwo.Fakt dużym ułatwieniem jes zintegrowanie wszelkich potrzebnych dodatków,na phpbb3 trzeba to zrobic samemu,ale nie jest to trudne wiele dodatków można niejako “instalować” automatycznie po zainstalowaniu AutoMOD-a.

“dinożarły” :slight_smile: też były konserwatywne dla tego ich niema.

jak już zacząłęś z phpbb to na inny rodzaj skrypyu (PunBB,MyBB etc.)też bym nie zmieniał (przeróbka bazy d.) ale zamiane na phpbb3 bym rozważył.

ps.cytat z innego forum

Jak pisałem - skryptu na razie nie zmieniam.

I liczę na jakieś propozycje hostingów ‘niesłabych’, na których właśnie forum nie wysiądzie :P.

Ja, zanim postawiłem swój własny serwer na debianie i uniezależniłem się od usługodawców hostingowych, używałem przez długi czas najtańszego pakietu na linuxpl.com. Nie chodzi mi tu o jakąś reklamę, ale z czystym sumieniem mogę ten hosting polecić. Za ~50 pln/rok można mieć dobry serwer wirtualny. Bardzo dużym plusem jest dostęp do ssh, czego nie znalazłem w konkurencyjnych ofertach (mozna sobie go włączyc w panelu zarządzania serwerem po wpłynięciu opłaty za hosting do linuxpl.com). W razie dodatkowych pytań możesz pisać na pw.

Pozdrawiam!

Zastanawiam się nad tymi 8 hostingami:

  1. iq.pl

  2. unixstorm.org

  3. Castpol.pl

  4. Webh.pl

  5. dhosting.pl

  6. lh.pl

  7. AWHost.pl

  8. linuxpl.com

  9. netmark.pl

Jeżeli ktoś miał jakieś złe ‘przeżycia’, z którymś z nich to proszę napisać - wtedy automatycznie nie będę brał go pod uwagę ;).

Dodane 18.04.2012 (Śr) 2:01

Jakby kogoś to interesowało to po wnikliwym przeanalizowaniu opinii na temat wyżej wymienionych hostingów - wybrałem netmark.pl - znalazłem w Internecie na jego temat: 31 dobrych opinii i 1 złą (wypadł najlepiej ze wszystkich propozycji),