Szukam - hosting pod forum phpBB by przemo

(Opcg Net) #1

Witam.

Moje forum: http://radwanskie.net/. Od początku jego istnienia 'stoi' na serwerze webd.pl i mam z tego tytułu same kłopoty... Ciągłe błędy, czasami forum tak wolno działa, że nie można nic zrobić. Nie wspominając już o wrzuceniu czegoś przez ftp - co chwila zrywa połączenie.

Forum nie jest zbyt duże:

Tak średnio dziennie na forum zaloguje się łącznie 50 użytkowników (w ciągu całego dnia).

Szukam pilnie jakiegoś innego hostingu, bo webd mam już dość - szczególnie użytkownicy nie mogą już patrzeć na te błędy. Może to być nawet drogi serwer, byleby wszystko było w porządku - żeby nie pojawiały się te głupie błędy, co na webd (too many too many connections itp.) oraz żeby w miarę płynnie to forum chodziło - nie musi być ultraszybko tylko poprawnie. Będę musiał oczywiście przenieść całą bazę mysl, więc na nowym serwerze też nie może być problemu z jej wgraniem.

Jakie serwery możecie polecić?

Z góry dzięki.

(struart) #2

Nie podam Ci serwerów, ale czy nie myślałeś o rezygnacji z phpbb by przemo na rzecz phpbb3 czy jakiegoś lżejszego skryptu i dodać parę plugin-ów, które najbardziej byś chciał? Bazę danych można przenieść z jednego skryptu na drugi bez większych problemów są do tego odpowiednie konwertery. To by znacznie przyspieszyło działanie.

(Opcg Net) #3

Niestety przyzwyczajenie robi swoje - jestem dosyć konserwatywny, więc zmiany skryptu nie planuję :wink:.

-- Dodane 12.04.2012 (Cz) 13:41 --

Ktoś może coś jeszcze polecić?

(SMDOBPRO) #4

Choć moje wiedza na temat phpBB jest niewielka,to też polecał bym przesiadkę phpbb3 ,przermo chyba dość znacznie obcąża serwer,choć portal jal widziałem masz wyłączony.Przemuś bazuje na phpbb2 i chyba jest dość leciwe no i do tego bezpieczeństwo.Fakt dużym ułatwieniem jes zintegrowanie wszelkich potrzebnych dodatków,na phpbb3 trzeba to zrobic samemu,ale nie jest to trudne wiele dodatków można niejako "instalować" automatycznie po zainstalowaniu AutoMOD-a.

"dinożarły" :slight_smile: też były konserwatywne dla tego ich niema.

jak już zacząłęś z phpbb to na inny rodzaj skrypyu (PunBB,MyBB etc.)też bym nie zmieniał (przeróbka bazy d.) ale zamiane na phpbb3 bym rozważył.

ps.cytat z innego forum

(Opcg Net) #5

Jak pisałem - skryptu na razie nie zmieniam.

I liczę na jakieś propozycje hostingów 'niesłabych', na których właśnie forum nie wysiądzie :P.

(Oxide94) #6

Ja, zanim postawiłem swój własny serwer na debianie i uniezależniłem się od usługodawców hostingowych, używałem przez długi czas najtańszego pakietu na linuxpl.com. Nie chodzi mi tu o jakąś reklamę, ale z czystym sumieniem mogę ten hosting polecić. Za ~50 pln/rok można mieć dobry serwer wirtualny. Bardzo dużym plusem jest dostęp do ssh, czego nie znalazłem w konkurencyjnych ofertach (mozna sobie go włączyc w panelu zarządzania serwerem po wpłynięciu opłaty za hosting do linuxpl.com). W razie dodatkowych pytań możesz pisać na pw.

Pozdrawiam!

(Opcg Net) #7

Zastanawiam się nad tymi 8 hostingami:

1) iq.pl

2) unixstorm.org

3) Castpol.pl

4) Webh.pl

5) dhosting.pl

6) lh.pl

7) AWHost.pl

8) linuxpl.com

9) netmark.pl

Jeżeli ktoś miał jakieś złe 'przeżycia', z którymś z nich to proszę napisać - wtedy automatycznie nie będę brał go pod uwagę :wink:.

-- Dodane 18.04.2012 (Śr) 2:01 --

Jakby kogoś to interesowało to po wnikliwym przeanalizowaniu opinii na temat wyżej wymienionych hostingów - wybrałem netmark.pl - znalazłem w Internecie na jego temat: 31 dobrych opinii i 1 złą (wypadł najlepiej ze wszystkich propozycji),